To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

2022-06-23 11:00:50

 

Ostatni tydzień na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz projekt z regionu warszawskiego wschodniego i oddaj swój głos. Nasadzenia roślinności, zakup karetki bariatrycznej czy muzyczna scena Otwocka i Wołomina to tylko część z 11 propozycji zgłoszonych przez mieszkańców regionu. Głosowanie trwa tylko do 30 czerwca br.

W puli aż 174 projekty

Do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 329 projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Pozytywny wynik otrzymało 174 z nich, w tym 11 z regionu warszawskiego wschodniego. To właśnie na nie mieszkańcy mogą oddać swój głos.

To już trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza – zaznacza marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik (klub PSL). – Bardzo doceniamy zaangażowanie naszych mieszkańców, którzy zgłosili ponad 300 projektów. Finalnie do głosowania zakwalifikowały się aż 174 przedsięwzięcia. Na ich realizację przeznaczamy 25  mln zł, jednak decyzję o tym, na co zostaną wykorzystane zostawiamy w rękach naszych mieszkańców. Jestem przekonany, że i tym razem nas nie zawiodą.

11 projektów z regionu warszawskiego wschodniego

W regionie warszawskim wschodnim pozytywną ocenę otrzymało 11 projektów. Ich wartość to w sumie ponad 4,7 mln zł. Jak podkreśla radna województwa mazowieckiego, Dorota Stalińska (klub PSL), został już tylko tydzień na oddanie swojego głosu. – Budżet Obywatelski Mazowsza naprawdę zmienia nasz region. Dlatego angażujmy się i decydujmy o tym, co powstanie w naszej okolicy.

Do 30 czerwca głosować można na jeden z poniższych projektów:

1. Mieszkańcy powiatu otwockiego poznają mazowieckie skanseny i muzea (200 000 zł);

2. Radosne lato naszych dzieci (125 000 zł);

3. Centrum rozwoju personalnego wspierające przystosowanie młodzieży do życia i odbudowywania więzi w grupach rówieśniczych (1 000 000 zł);

4. Wyspa zieleni – nasadzenia roślinne na rondzie im. Andriollego w Józefowie (200 000 zł);

5. Rewitalizacja budynku „Bramy Zachodniej” szpitala przy ul. Reymonta w Otwocku (1 000 000 zł);

6. Warsztaty ArteTerapii i sztuki dla pacjentów i rodziców w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o. (200 000 zł);

7. Zakup 2 ambulansów – oddział „Meditrans” Ząbki i „Meditrans” Wołomin (1 000 000 zł);

8. Mazowiecka Scena Plenerowa (129 900 zł);

9. Zakup karetki bariatrycznej dla pacjentów powiatu mińskiego – Pogotowie Ratunkowe (750 000 zł);

10. Muzyczna scena Otwocka i Wołomina (WiO muzyko WiO) (168 600 zł);

11. Klub Młodego Odkrywcy w Parku Glinianki – Sulejówek (6 000 zł).

47 projektów ogólnowojewódzkich

Wśród pozytywnie ocenionych projektów znalazło się 47 o charakterze ogólnowojewódzkim. Ich wartość to w sumie ponad 19 mln zł. Wśród inicjatyw, które zostały poddane pod głosowanie mieszkańców znalazły się m.in.: obóz dla dzieci na Mazowszu, mazowiecki festiwal smaków, szkolenia z pierwszej pomocy, mobilne VR studio, warsztaty i wycieczki dla dzieci i młodzieży.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosować można na bom.mazovia.pl do 30 czerwca br. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2023 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł. Wszystkie projekty znajdują się na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    A można zdecydować jacy sędziowie będą orzekać w legionowie ? Aby wybrać tych uczciwych z prostym kręgosłupem moralnym ? Nie – no oczywiście że tego nie wolno. O jakiś drobiazgach obywatelu możesz – ale o niczym więcej….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *