Top 5 pomysłów na wykończenie biura w nowoczesnym stylu

2019-03-01 12:02:25
Reprezentacyjne urządzenie biura jest niezwykle ważne. W końcu pierwsze wrażenie klientów bardzo się liczy. Także domowe biuro warto urządzić w nowoczesnym stylu, sprzyjającym owocnej pracy i koncentracji. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam 5 pomysłów na wykończenie biura w aranżacji skandynawskiej, industrialnej, glamour, hi-tech, czy pop-art. Warto zastanowić się, czy zdecydować się na malowanie ścian czy też tapetowanie.

 

Biuro w skandynawskim stylu – jasna, pastelowa kolorystyka

Jasne barwy sprzyjają rozluźnieniu, a także wprowadzają pozytywny nastrój, co przy prowadzeniu negocjacji czy zawieraniu umów jest niezwykle ważne, dlatego doskonałym pomysłem jest pomalowanie ścian na jasny kolor. Można tutaj zdecydować się na biel beż czy też odcienie nude, a nawet rozbielone szarości. Taka kolorystyka doskonale wpisuje się w funkcjonalność stylu skandynawskiego. Wraz z meblami z bielonego drewna, np. sosnowymi, tworzy monochromatyczną całość. Decydując się na wykończenie biura w tym stylu warto wybrać usługi malarskie,zwłaszcza jeśli ściany wymagają dodatkowo gruntowania i zniwelowania nierówności. W skandynawskim stylu można wykorzystać również wykończenie w tapetach i połączyć je z klasyczną wodoodporną farbą, np. akrylową. Świetnie sprawdzą się tapety z włókna szklanego, które dzięki delikatnym tłoczonym wzorom są niezwykle minimalistyczne, a dodatkowo można je malować na dowolny kolor, przez co tworzy się spójna aranżację.

Styl industrialny dobrze sprawdza się w przestrzeni biurowej

Przestrzeń sprzyjająca koncentracji, a także produktywnej pracy może być również urządzona w surowym stylu, zestawionym z zimnym oświetleniem sprzyjającym skupieniu. Warto zdecydować się tutaj na wykończenie w betonie dekoracyjnym. Tapetowanie nie będzie już konieczne, gdyż beton umożliwia tworzenie delikatnych wzorów na ścianach, dzięki specjalistycznym narzędziom, które ma do dyspozycji fachowiec oferujący usługi malarskie. Zamiast betonu dekoracyjnego można wybrać również klasyczne malowanie ścian. Tutaj istotna jest zimna kolorystyka. Można nawet zdecydować się na jedną ze ścian w matowej czerni. Połączenie szarości i czerni, a także drewnianych mebli z metalowym wykończeniem doskonale sprawdzi się w aranżacji biura w stylu industrialnym.

Reprezentacyjne biuro, które zachwyci twoich klientów

Bardzo dobrym pomysłem na wykończenie biura może być wybranie eleganckiej tapety winylowej. Tapetowanie tą metodą zapewnia dużą trwałość takiego wykończenia. Można zdecydować się na dekoracyjny ornament i stworzyć wnętrze w stylu glamour. Wyposażenie tapety w warstwę flizelinową umożliwia dodatkowo zmianę aranżacji, kiedy ta już się znudzi, bez konieczności dodatkowego przygotowywania ścian. Wystarczy tu klej przeznaczony do tapet winylowych i nowa rolka. W stylu glamour jest duża różnorodność, jeśli chodzi o kolorystykę, nie musimy się ograniczać do jasnych pastelowych barw, możemy wybrać również np. głębokie brązy ze złotym wzorem. Tu doskonale sprawdzą się meble biurowe na wysoki połysk, które skomponują się z wykończeniem ścian. Oczywiście trzeba zaangażować sprawnego fachowca, który ma doświadczenie w tapetowaniu z użyciem różnych materiałów.

Wnętrze biura w firmie stawiającej na innowacje

Jeśli firma stawia na innowację, to kierunek swoich działań powinna podkreślić również poprzez wykończenie wnętrza. Zatem doskonale sprawdzi się aranżacja biura w stylu hi-tech. Można zdecydować się na usługi malarskie i wykończenie ścian w jasnych barwach, bez zbędnych zdobień, gdyż największą atrakcję w tym stylu stanowić mają technologiczne dodatki, np. grzejniki dekoracyjne z wbudowanym głośnikiem, czy też meble w asymetrycznych kształtach z podświetleniem ledowym. Takie wnętrze nie lubi po prostu konkurencji, jednak minimalistyczna ściana, nawet pomalowana na biało, musi wyglądać nieskazitelnie. Dlatego trzeba pozbyć się wszelkich nierówności. Jeśli jest to trudne można ewentualnie zdecydować się na tapetowanie jednej ze ścian przy użyciu tapety z włókna szklanego.

Kolorowe biuro dla artystycznej duszy

Jeśli biuro ma służyć pracy twórczej np. wydawnictwa, to można postawić również na kolorowe wykończenie ścian. Fachowiec świadczący usługi malarskie może doradzić nam rodzaj farby, która najlepiej się sprawdzi. Może być to np. doskonałej jakości farba silikonowa, np. w soczystej żółtej bądź pomarańczowej barwie. Można łączyć kontrastujące barwy, które dobrze się ze sobą komponują, np. pomarańczową z cynamonowym brązem, bądź błękitną w połączeniu z jasnym odcieniem zieleni. Tutaj meble mogą być bardziej fantazyjne i wykonane np. z mocnego i trwałego PCV, w stylu Vernera Pantona. Dzięki temu stworzy się nowoczesne wnętrze w stylu pop-art.

To tylko niektóre z możliwych pomysłów nowoczesnego wykończenia biura. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na tapetowanie czy usługi malarskie powinieneś wybrać sprawdzonego fachowca, który ma dobre opinie. W końcu biuro ma być wizytówką Twojej zawodowej działalności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *