Trening EMS znakomicie urozmaica plan treningowy!

2020-01-10 8:30:09
Wiele osób zastanawia się, co kryje się pod nazwą „trening EMS”. To określenie coraz częściej pojawia się w świadomości Polaków jako popularny rodzaj ćwiczeń.Jeżeli nie znasz jeszcze tej nowoczesnej metody, która przyspiesza odchudzanie, rzeźbi sylwetkę, pomaga w powrocie do sprawności po kontuzji i leczy bóle kręgosłupa, nie czekaj i zapoznaj się z treningiem EMS już dziś!

 

Wiele osób zastanawia się, co kryje się pod nazwą „trening EMS”. To określenie coraz częściej pojawia się w świadomości Polaków jako popularny rodzaj ćwiczeń.Jeżeli nie znasz jeszcze tej nowoczesnej metody, która przyspiesza odchudzanie, rzeźbi sylwetkę, pomaga w powrocie do sprawności po kontuzji i leczy bóle kręgosłupa, nie czekaj i zapoznaj się z treningiem EMS już dziś!

Czym jest EMS?

EMS to skrót od Electrical Muscle Stimulation, co oznacza elektrostymulację mięśni podczas treningu. Stymulacja ma miejsce wtedy, gdy osoba wykonuje aktywność fizyczną, a specjalne urządzenie zwane miha bodytec, przesyła do jej ciała impulsy elektryczne. W tym celu, podczas treningu EMS, ćwiczący zakłada dedykowaną do tego rodzaju ćwiczeń kamizelkę oraz opaski na ramiona, uda i pośladki.
Elektrostymulacja sprawia, że mięśnie, które kurczą i rozkurczają się naprzemiennie, robią to zdecydowanie szybciej i intensywniej. Wynikiem ich zwielokrotnionej pracy są jednocześnie szybkie efekty i krótszy czas wysiłku. W ciągu zaledwie 20 minut treningu EMS zostaje poruszonych aż 450 różnych mięśni, dzięki czemu można spalić nawet 1200 kalorii! Dla porównania, takie wyniki osiągnęlibyśmy dopiero po trzech tradycyjnych treningach na siłowni.

Po co w ogóle stymulowanie mięśni prądem? Każdy z nas chce osiągać szybkie efekty swojej pracy – poprawiają one samopoczucie i motywują do dalszych działań. Trening EMS sprawdza się zarówno wśród osób, które dopiero rozpoczynają swoją aktywność fizyczną, jak i wśród tych, którzy uprawiają ją na co dzień. EMS to idealne uzupełnienie treningów, które podnosi ich efektywność i jest ciekawym urozmaicenie. Wielu profesjonalnych sportowców i pasjonatów decyduje się na elektrostymulację, gdyż daje świetne efekty i zapewnia przy tym bezpieczeństwo.

Tradycyjne treningi siłowe a EMS

Lubisz treningi siłowe? Czy wiesz, że ćwiczenia siłowe połączone z elektrostymulacją dają o wiele lepsze i szybsze efekty? EMS to wybór także dla Ciebie!

Mimo, że stymulacja mięśni prądem może brzmieć niezbyt zachęcająco, w praktyce okazuje się, że to, co można odczuć podczas treningu to lekkie mrowienie i wibracje. Są one całkowicie bezpieczne dla zdrowia i dzięki temu ćwiczenia EMS może wykonywać każdy! Nie ma znaczenia kondycja, waga czy wiek. Jedynymi przeciwwskazaniami co do wykonywania ćwiczeń z elektrostymulacją jest ciąża, rozrusznik serca oraz niektóre choroby przewlekłe. Jeszcze przed rozpoczęciem ćwiczeń, trener personalny przeprowadza z klientem dokładny wywiad na temat jego zdrowia, wytrzymałości i celów, jakie chce osiągnąć. Na podstawie zebranych informacji, trener ustala odpowiednie ćwiczenia – zazwyczaj nie są mocno skomplikowane i może wykonać je każdy. EMS łączy fitness oraz trening siłowy, ale to preferencje osoby ćwiczącej są w tej materii najważniejsze.

To, co daje przewagę ćwiczeniom EMS nad tradycyjnymi treningami siłowymi, to czas. Na EMS nie potrzeba więcej niż 20 minut raz w tygodniu. Elektrostymulacja mięśni sprawia, że w ciągu tak krótkiego momentu pobudzonych do działania zostaje aż 450 różnych mięśni, w tym mięśnie głębokie! Takie efekty zazwyczaj nie są możliwe podczas normalnego treningu na siłowni, a już na pewno nie w tak krótkim czasie.

EMS szybszy niż tradycyjny trening?

Czy znasz inny rodzaj treningu, podczas którego spalisz ponad tysiąc kalorii w 20 minut? Trening EMS od lat jest bardzo popularny wśród profesjonalnych sportowców oraz fizjoterapeutów. Już dawno odkryli jego wspaniałe właściwości – szybkie efekty przy stosunkowo krótkim czasie i umiarkowanym wysiłku.

Czas mija nieubłaganie – szkoda spędzać go całego na siłowni. Niestety, najczęściej jest tak, że aby uzyskać wymarzone efekty, musimy spędzać tam wiele godzin tygodniowo. Zdarza się, że osoby, które mają bardzo dużo obowiązków rezygnują z aktywności fizycznej, ponieważ nie starcza im na nią czasu. Z ratunkiem nadchodzi zoptymalizowany i zintensyfikowany trening EMS!

Co z efektami elektrostymulacji mięśni? Otóż już po 2-3 sesjach można zdecydowanie odnotować jędrniejszą i bardziej napiętą skórę. W okolicach 6-8 treningu widać realną redukcję tkanki tłuszczowej i rzeźbienie mięśni. Oczywiście, aby nastąpiły zadowalające i upragnione efekty trzeba także utrzymywać zdrową i zbilansowaną dietę. Niemniej, trening EMS bardzo wpływa na polepszenie stanu naszego ciała na zewnątrz i wewnątrz.

W BodyTec20 dbamy o to, aby treningi były przeprowadzane na najwyższym poziomie, efekty pojawiały się szybko, a klient był zadowolony. Aby to osiągnąć wprowadziliśmy metodę EMS, która łączy ćwiczenia wzbogacone o elektrostymulację mięśni z opieką profesjonalnego trenera personalnego. Przyjdź do BodyTec20 i przekonaj się sam, jak wiele możesz osiągnąć rezerwując tylko 20 minut w ciągu całego tygodnia. Trening EMS to nie tylko gwarancja szybszych wizualnych efektów – to także współpraca z trenerem personalnym, poprawienie swojej kondycji oraz przekraczanie własnych granic. Nie czekaj i wypróbuj elektrostymulację mięśni, efekty zaskoczą Cię szybciej niż myślisz!

Artykuł partnera

Komentarze

1 komentarz

  1. Alicja odpowiedz

    W moim przypadku podczas odchudzania w tym by wreszcie moja waga ruszyła w dół bardzo pomogło zastosowanie Slimunox. Jestem przekonana, że bez tego środka nie byłoby tak różowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *