Trening w domu czy trener personalny – za i przeciw – podejmij dobrą decyzję

2018-11-26 10:50:22
Decyzja podjęta. Od dziś kilka razy w tygodniu, może codziennie, będę odbywać trening. Pierwsze koty za płoty. Najtrudniejsze problemy do rozstrzygnięcia pojawią się dopiero teraz. Trening w domu czy trener personalny – za i przeciw – podejmij dobrą decyzję, aby móc swobodnie realizować swoje cele i gubić kilogramy.

 

Trening w domu

O popularności tego rodzaju aktywności fizycznej świadczy potęga biznesu taśm z ćwiczeniami fizycznymi. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość wykonywania ćwiczeń bez wychodzenia z domu i bez widowni. Często te dwa powody są najtrudniejszymi do przekroczenia barierami dla osoby rozpoczynającej swoją przygodę ze sportem.

Jest to również tańsza opcja w porównaniu z ćwiczeniami grupowymi i treningiem z trenerem personalnym. Jedyny koszt, jaki ponosisz to cena wideo oraz ewentualne przybory.

Trening w domu może wystarczać na początku twojej przygody ze sportem. Po miesiącu lub dwóch twój organizm przyzwyczai się do ruchów wykonywanych podczas treningu z taśmą i przestanie być to dla niego wyzwanie. Kilogramy przestaną spadać i mięśnie się rozleniwią. Oczywiście można podnieść intensywność ćwiczeń poprzez dodanie ciężarków i innych elementów, ale efekt nie będzie powalający.

Programy które, istnieją na rynku, nie są spersonalizowane. Wręcz odwrotnie, autorzy uśredniają poziom zaawansowania po to, aby trafić do jak największego grona klientów i zarobić jak najwięcej. Sytuacja taka powoduje co najmniej kilka negatywnych skutków. Najlepiej jakby okazało się, że proponowane ćwiczenia są dla ciebie zbyt łatwe, jednak nie jest to często spotykany scenariusz. Gorzej, jeśli ćwiczenia sprawiają ci ból, ponieważ cierpisz na jakieś schorzenia, a myślisz, że tak ma być.

Zalety treningu z trenerem personalnym

O wyższości tego treningu nad innymi opcjami, świadczy jego dopasowanie do profilu osoby. Dobry trener personalny, zanim przystąpi do pracy nad twoim ciałem, przepyta cię z wiedzy o sobie, twoich chorobach oraz preferencjach żywieniowych. Trener skieruje cię również na odpowiednie badania. Bardzo często do harmonogramu ćwiczeń, dołączany jest plan posiłków. Taką opcję oferuje Personal Dragon, więcej dowiesz się na http://personaldragon.pl

Niewątpliwym plusem wykupienia treningu z trenerem personalnym jest motywacja wynikająca z przeznaczonej sumy pieniędzy oraz świadomość tego, że ktoś oczekuje od ciebie, abyś o określonej porze pojawił się na treningu. Czasem najtrudniej zmusić się do wstania z kanapy, a z góry ustawione godziny treningów na najbliższe tygodnie może spowodować, że wejdziesz w rutynę i nawet nie zastanowisz się, czy chcesz, czy nie chcesz ćwiczyć. Po prostu wstaniesz i wyjdziesz.

Ta forma treningu jest polecana dla osób, które chcą podnieść intensywność swoich treningów i zbudować masę mięśniową. Ćwicząc samodzielnie łatwo o popadnięcie w rutynę i brak kreatywności w wymyślaniu sobie rodzajów aktywności. Samodzielnie również nie stawiamy sobie poprzeczki zbyt wysoko, uważając, że nie damy rady. Doświadczony trener wie, kiedy może wyciągnąć z ciebie więcej, ale również zna granice.

Trening szyty na miarę jest dużo lepszym wyborem niż taki który nie uwzględnia twoich preferencji. Źle wykonywane najprostsze ćwiczenia fizyczne mogą spowodować kontuzję, zwłaszcza u początkujących amatorów sportu. Trener personalny pomoże pokonać lenistwo oraz bariery psychologiczne, które stawia przed tobą twój mózg. Odważ się na kompleksowe działania na korzyść twojego zdrowia oraz kondycji fizycznej i podejmij współpracę z trenerem personalnym.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *