MOŻESZ POMÓC. Trudna i długa droga Wiktorii po zdrowie

2017-08-23 9:49:51

Wiktoria cierpi na całościowe zaburzenie rozwoju: autyzm dziecięcy, upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym, opóźniony rozwój mowy, nadpobudliwość psychoruchową, uogólnione obniżenie napięcia mięśniowego, wadę postawy oraz skoliozę.

Pomimo, że jej świat różni się od naszego Wiktoria jest pogodną, radosną i energiczną dziewczynką. Na zewnątrz nie widać oznak choroby, która objawia się zaburzeniami sensorycznymi, ogromną nadpobudliwością, słabą koncentracją, zaburzeniami rytmu snu, problemami w komunikowaniu się z otoczeniem i wyrażaniem swoich potrzeb.

Wiktoria od wielu lat pozostaje pod stałą opieką lekarską oraz terapeutyczną. Jej codzienność wypełniają żmudne godziny intensywnej i różnorodnej rehabilitacji. Niestety rzeczywiste potrzeby córki nie zawsze spotykają się z dobrymi chęciami i przepisami jakie obowiązują w NFZ.

Rehabilitacja w wodzie, terapia integracji sensorycznej, biofeedback, hipoterapia, zajęcia z psychologiem i logopedą to tylko początek długiej listy potrzeb… Listy, która w życiu dzieci niepełnosprawnych wnosi nadzieję i wiarę w lepszą przyszłość. Dużą szansą na poprawę stanu zdrowia Wiktorii są także turnusy rehabilitacyjne oraz delfinoterapia, które są wskazane w tego typu schorzeniach.

Wiktoria osiągnęła naprawdę wiele. Jej droga do naszego świata składa się z małych kroczków, jest bardzo trudna i długa. Niestety wyznacznikiem rozwoju Wiktorii są pieniądze na dodatkową rehabilitację. Limity gwarantowanych świadczeń są niewystarczające.
Mama Wiktorii sama wychowuję córkę, a ze względu na konieczność ciągłej opieki nad nią nie może podjąć pracy zarobkowej. Utrzymuje się z zasiłków i świadczeń z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jeżeli ktoś pragnie wesprzeć wesprzeć Wiktorię Musiał może dokonać wpłaty darowizny na subkonto z dopiskiem “Pomoc dla Wiktorii Musiał
Do wpłat Krajowych:

ING BANK 76 1050 1764 1000 0090 3087 9689

lub kliknąć na przycisk aby dokonać wpłaty poprzez stronę internetową fundacji

Fundacja Zbieramy Razem

Dzięki Państwa ofiarności udało nam się pomóc wielu naszym podopiecznym w leczeniu, zakupie leków, dopłaty do rehabilitacji czy zakupie środków niezbędnych do życia. Pełna lista pomocy udzielonej dzięki Państwa dotacji znajduje się tutaj. Jest to nasz wspólny sukces który nie byłby taki gdyby nie Państwa wsparcie. Serdecznie dziękujemy.

Fundacja Zbieramy Razem | ul. Marynarki Polskiej 98/111 |80-577 Gdańsk
KRS 0000 518 797 | NIP: 9571074924 | REGON: 222154346
www.zbieramyrazem.org | fundacja@zbieramyrazem.org

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *