Ubezpieczenie smartfona to nie fanaberia!

2017-09-26 3:30:09

Rynek ubezpieczeniowy często zaskakuje. W Stanach Zjednoczonych można ubezpieczyć się na wypadek inwazji zombie lub porwania przez UFO, natomiast we Francji powszechne jest wykupowanie polisy na wypadek złej pogody na wakacjach. Tego typu ubezpieczenia powszechnie uznaje się za fanaberie, lecz czy podobną fanaberią jest polisa chroniąca smartfona przed zniszczeniem? Okazuje się, że nie.

Polisa, której potrzebujesz

W żadnym przypadku nie można uznać ubezpieczenia smartfona za fanaberię. Liczba osób zgłaszających się do serwisów z uszkodzonymi telefonami nowego typu systematycznie rośnie, a koszty napraw – nawet tych najpowszechniejszych – przyprawiają o zawrót głowy. Wymiana stłuczonej szybki w popularnym modelu iPhone 5s kosztuje około 500-600 złotych w przypadku zdecydowania się na oryginalny ekran, bądź 200-300 złotych, gdy wybierze się zamiennik niższej jakości. W nowszych modelach iPhone lub w innych flagowcach wypuszczonych niedawno na rynek podobna naprawa może kosztować jeszcze więcej.

Nietrudno zauważyć, że uszkodzenie wyświetlacza w smartfonie jest powszechną awarią. W tłumie można dostrzec, że wiele osób korzysta z urządzeń pokrytych charakterystyczną pajęczynką, a rozmawiając ze znajomymi można dowiedzieć się, że większość z nich choć raz stłukło ekran telefonu. Jeżeli wykupi się http://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance zyska się gwarancję, że uszkodzenie szybki w smartfonie będzie mniej dotkliwe dla domowego budżetu.

Mobile Phone Insurance chroni przed skutkami związanymi z wymianą pękniętego ekranu w telefonie, jak również przed kosztami, jakie wynikają się z usuwania innych popularnych napraw. Odszkodowanie pokrywa w pełni koszty usługi serwisowej, dzięki czemu ma się pewność, że otrzyma się sprawne urządzenie wkrótce po zgłoszeniu awarii u ubezpieczyciela. Dzięki temu nie trzeba martwić się, skąd weźmie się fundusze na naprawę lub korzystać z niesprawnego sprzętu, dopóki nie odłoży się odpowiedniej kwoty.

Nie tylko potłuczony ekran, czyli ochrona kompleksowa

Osoby, które zdecydują się na wykupienie Mobile Phone Insurance, zyskują o wiele więcej niż tylko ochronę przed kosztami związanymi z wymianą stłuczonego wyświetlacza. Polisa gwarantuje również wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia baterii, mikrofonu, głośnika lub płyty głównej, kradzieży urządzenia, nieautoryzowanego użycia lub zalania. Ponadto ubezpieczenie chroni przed szkodami, jakie wynikną z użytkowania smartfona przez członka rodziny (np. małe dziecko).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *