Młodzież na ratunek

2016-06-09 8:28:46

Uczniowie z naszego powiatu wzięli udział w zawodach z udzielania pierwszej pomocy. Najlepsi okazali się gimnazjaliści z Chotomowa.

Do rywalizacji, która odbyła się 3 czerwca na terenie Zespołu Szkół w Komornicy, stanęło osiem drużyn z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zawody zorganizował Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie. I edycja przeprowadzonego konkursu obejmowała test wiedzy teoretycznej oraz zadania praktyczne. Na uczestników czekały cztery stacje uzurpowane, gdzie musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej ofiarom wypadku komunikacyjnego, porażenia prądem, zasłabnięcia i podtopienia.

Zawody zorganizowano w ramach realizacji zadania “Szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy na terenie powiatu legionowskiego” finansowanego przez Powiat Legionowski. Wsparcia organizacyjnego zawodów udzielili: urząd miasta Legionowo, gmina Jabłonna, gmina Nieporęt oraz Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Sędziowali strażacy z OSP Jabłonna i OSP Krubin, policjanci z wieliszewskiego komisariatu, ratownicy WOPR oraz żołnierze z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Drugą edycję zawodów zaplanowano na październik.

Fot. Powiat Legionowski

Fot. Powiat Legionowski

Lista zwycięzców:

I miejsce drużyna Publicznego Gimnazjum im Orła Białego w Chotomowie
II miejsce drużyna Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2
im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie
III miejsce drużyna Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym

Miejsca indywidualne za test pisemny:

I miejsce Piotr Jankowski
II miejsce Katarzyna Baranowska
III miejsce Wojciech Wróbel

Tekst i zdjęcia: Powiat Legionowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *