LEGIONOWO. Ulica Olszankowa w oczach internautów

2017-01-16 5:53:13

Jak się okazuje od publikacji naszego artykułu przeszło 3 tygodnie temu, sprawa remontu przy ulicy Olszankowej wciąż jest żywo komentowana przez internautów. Przedstawiamy państwu, tylko część z zażartej dyskusji w komentarzach na naszej stronie toiowo.eu

“I owszem coś się dzieje i zmienia

Tyle, że tempo tych zmian jest tak rewelacyjne że uwierzą w niego jedynie piewcy ratuszowej propagandy. To że po tylu latach kompletnego zastoju wybudowano chodnik to KOMPROMITACJA a nie powód do dumy”

Daro30

“Tobie chodzi jedynie żeby dowalić tym złym z ratusza a mi chodzi o zmiany i w tym się różnimy. Pamiętaj o petycji, o której pisałem wcześniej, a może coś wreszcie pozytywnego i ty zrobisz dla swojej dzielnicy”

Filantrop31

“Nie hołdujmy postsowieckim przyzwyczajeniom.

W czasie remontu nie musi być pięknie, ale nie powinno być dziadostwa i bałaganu. ;-(”

Bogdan

“A i zapomniałam o hali przemysłowej, która wyrosła wśród nowych domów. Skąd pozwolenie na budowę czegoś takiego? Czy ktoś z Was widział ten teren??? To syf. Folia, jakieś namioty są porozrzucane na całej działce. Wstyd Drogi Prezydencie, że nawet znajomym pozwalasz na wybudowanie czegoś takiego.”

Nadal Nowa

 

Garść faktów które dokładnie ilustrują kwestię zmian w Legionowie

Wystarczyło poczekać kilka dni na uchwalenie budżetu dla Legionowa na rok 2017

To co wyszperałem w innych gazetach

Przy budżecie ponad 200 mln złotych na najważniejsze inwestycje zaplanowano “AŻ” 4,5 mln zł. Realnie oznacza to że inwestycji w roku 2017 praktycznie nie ma. I aby było jeszcze śmieszniej połowę tej kwoty czyli około 2 mln przeznaczono na inwestycję które w innych miastach wykonała kolej. Chodzi o budowę wind przy kładce na Parkowej, rewitalizację peronu na Piaskach, remont przejścia podziemnego przy PKP Legionowo Piaski itp.

I tak aby dobitnie pokazać skalę “inwestycji” w Legionowie poszperałem chwilę w necie

Budżet Grodziska Mazowieckiego przewiduje wpływy w kwocie 231.708.343 zł gdzie na inwestycje przeznacza się 62.065.000 zł, co stanowić będzie ok 26 % wszystkich wydatków

Na samą budowę dróg wraz z uzbrojeniem przeznacza się ponad 18 mln zł

Daro

“Szanowna Redakcjo, Drodzy czytelnicy. W czasie Świąt czytam ten artykuł i nie mogę go pozostawić bez komentarza. Zapraszamy do nas na Olszankową!!! Do cyrku w mieście, które zdobywa same nagrody.Do miejsca zapomnianego,jakby niechcianego. Tylko czemu wydaje się pozwolenia na budowę??? Mój dom w tym miejscu to mój kredyt na 30 lat. To mój błąd.

Rok temu mieliśmy cyrk z chodnikiem( też niby nie był układany nowy, a naprawiany był stary- według pani rzecznik UM, co jest absurdem). To, co przeżyliśmy wtedy, to istna tragedia.Pijani robotnicy sikali , gdzie popadnie, zostawiali butelki na drodze. Wzywaliśmy wielokrotnie Straż Miejską, Chodnik z kostki został całkowicie ułożony ręcznie. Po wielu interwencjach, został poprawiony. A od ok. 1,5 miesiąca mamy cyrk z wodociągami.Dziur nie ma więcej nigdzie. A usuwanie ich???O ile to coś można tak nazwać, to tragikomedia. Dzwonimy do UM i nic. Nikogo to nie interesuje, że tu już nie da się jeździć nawet powoli. Tu nie da się żyć. Powinni zamknąć ulicę Olszankową i zrobić deptak albo skansen. Tylko po co? Tu nie ma nic, tylko nowe domy wyrastają, a infrastruktura leży. Nikt nie dba o nas, a mieszka nas tu coraz więcej. Radny ??? Kto to taki ???? Co zrobił dla mieszkańców Olszankowej ???

Redakcjo przyjedźcie, zróbcie zdjęcia i pokażcie Naszemu Miastu, że to też jego dzielnica.”

Krystyna

QK

Komentarze

2 komentarze

  1. Konrad odpowiedz

    Fakt, ta ulica jest w dramatycznym stanie. Asfalt ledwo jest, samochody stoją jak i gdzie chcą, wyjazd w obie strony niemalże niemożliwy- na J.Pawła to pod górkę i nic nie widac, a na Suwalnej wieczny korek i też się nie da. Samochodów przybywa , mieszkańców też i na tym się kończy. Miasta nie interesują mieszkańcy tej części Legionowa- podludzie.

  2. Edyta odpowiedz

    Zróbmy aktualizację problemów Olszankowej?Czy ktoś z Was widział tu kiedykolwiek odśnieżarkę? Po próbie interwencji w Wydziale Komunalnym w piątek pan, który odpowiada za stan dróg w mieście, stwierdził , że akurat był “dwie godziny wcześniej” i widział, że ulica jest odśnieżona ( sytuacja dotyczy piątku 13-tego). Na Olszankowej nie było ani pługu, ani nikt tej ulicy niczym nie sypał. Nie był zainteresowany aktualnymi zdjęciami , jak wygląda według niego, odśnieżona ulica. Po wykonaniu telefonu do Straży Miejskiej i prośbie ukarania zarządcy drogi, usłyszeliśmy deklarację podjęcia interwencji.
    Jest to długa , prosta ulica,gdzie samochody rozpędzają się do dwukrotnie dozwolonej prędkości, a chodnikiem chodzą dzieci do SP4. O wypadek nie trudno. Po bokach stoją samochody, które wymijamy niejednokrotnie slalomem. Wkrótce przybędzie użytkowników -pewnie o około 100 samochodów ( budowane jest osiedle 3 budynków wielorodzinnych). Ta ulica będzie już nie tylko zaniedbana, zniszczona, ale również zakorkowana. Najgorsze, że coraz bardziej niebezpieczna…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *