UNIHOKEJ. Spartanie polegli. Rekordowe zwycięstwo SZS

2022-01-25 10:33:46

Zespół SZS Wieliszew, pierwszoligowego beniaminka, przed jednym ze spotkań w tym sezonie
Fot. archiwum klubu

Kolejne zwycięstwo w I lidze unihokeja odniósł zespół Szkolnego Związku Sportowego Wieliszew. W niedzielę, w wielkopolskiej Opalenicy podopieczni trenera Aleksandra Miętka rozgromili miejscowych Spartan 11-1 (3-0,5-0,3-1)

Wieliszewski beniaminek pierwszoligowy nie zamierza zbaczać ze zwycięskiej ścieżki. Po strąceniu u siebie z fotela lidera, drużynę Absolwenta Siedlca, drużyna reprezentująca nasz powiat w meczu wyjazdowym pokonała w dwucyfrowych (rekordowych dla swojego klubu) rozmiarach drużynę Spartan Opalenica. Bogatym łupem bramkowym w tym meczu podzielili się: 4 bramki w tym spotkaniu zdobył Mateusz Czerw, 3 bramki dołożył Maciej Zanoberg, a po jednym golu dołożyli: Daniel Dzwonkowski, Mariusz Snempiński, Maciej Mirecki oraz Łukasz Wojciechowski. Gospodarze honorowego gola zdobyli w ostatnich minutach spotkania, kiedy zespół z Wieliszewa grał w liczebnym osłabieniu.
Czołówka tabeli I ligi po ostatniej kolejce spotkań wygląda następująco:

1. Tlu Kala-Izolacja Toruń 27 76-32
2. Absolwent Siedlec 22 65-35
3. Błyskawica Niechawno 21 74-37
4. SZS Wieliszew 21 61-44

Z tego układu wynika, że unihokeiści z Wieliszewa stale jeszcze mają szansę na zajęcie drugiego miejsca na finiszu rozgrywek, a więc lokaty dającej możliwość rozegrania spotkania barażowego o superligę krajową w tej dyscyplinie sportu zdobywającej coraz większą popularność w naszym kraju.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *