UNIHOKEJ. Sukces SP z Łajsk – Grają dalej

2019-01-02 9:55:05

Jak spisze się drużyna SP W Łajskach w turnieju wojewódzkim? Czy dotrze do fianłu krajowego?

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Łajskach zdobyła 1. Miejsce w zawodach miedzypowiatowych w unihokeju chłopców w kategorii młodzieżowej, rozgrywanym w Zielonce

Podopieczni trenerów Aleksandra Miętka i Pawła Kuny pokonali m.in. zespoły szkolne z Piaseczna (4-0) i odwiecznego rywala ze szczebla międzypowiatowego zespół szkolny z Zielonki (powiat Wołomin) 6-2. Wygrana w zawodach miedzypowiatowych zapewnia drużynie SP Łajski udział w turnieju wojewódzkim, którego termin nie jest jeszcze znany.
Uczniowie szkoły Szkoła Podstawowej im. Stanisława Moniuszki z Łajsk od lat rozsławiają szkolny sport Powiatu Legionowskiego właśnie w unihokeju. Zdominowali miostrzostwa powiatu i nie inaczej było w tym roku, kiedy cztery drużyny tej szkoły stawały na podium powiatowych zawodów. W kategoriach dzieci czyli uczniów z klas 4-6, podczas zawodów rozgrywanych w Legionowie, 3. Miejsce zajęli chłopcy, a na najwyższym stopniu podium stanęły dziewczynki. W kategoriach młodzieży (klasy 7/8/i 3 gim) w turniejach, które zostały rozegrane w Wieliszewie, 2. Miejsce wywalczyły dziewczyny oraz 1. Miejsce – chłopcy. Na szczeblu powiatowym te cztery drużyny doznały jedynie jednej porażki w finale dziewcząt starszych oraz trzech remisów w zawodach chłopców młodszych.Jest to najlepszy wynik w historii tej szkoły. Należy również dodać, że najstarsza reprezentacja chłopców, już poraz szósty z rzędu, sięgnęła po tytuł Mistrza Powiatu Legionowskiego w Unihokeju. Sukces tym bardziej godny podkreślenia, że SP w Łajskach dysponuję salą gimnastuyczną o wymiarach… 16 na 8 metra (!), a nowa stale jest tylko w planach.
Brawo młodzi sportowowcy z SP W łajskach i ich nauczycie wf (i trenerzy jednocześnie)!