Usługi informatyczne dla firm – wybierz profesjonalną pomoc

2019-06-24 12:00:13
Problemy z konfiguracją sieci? A może usterka komputera? Gdy pojawiają się problemy, warto wybrać usługi informatyczne na najwyższym poziomie.

 

Dzisiaj większość przedsiębiorstw wykorzystuje komputery i internet – także jako podstawę prowadzonej przez siebie działalności. Aby infrastruktura informatyczna działała w firmie niezawodnie, nie trzeba posiadać w tym zakresie specjalistycznej wiedzy i doświadczenia – usługi informatyczne można zlecić zewnętrznym firmom.

Warszawa to jedno z wielu miast na mapie Polski, gdzie możemy znaleźć pełną gamę firm oferujących usługi informatyczne skierowane w szczególności dla biznesu. Na jakie wsparcie można wówczas liczyć? Jakie są koszty zlecenia usług zewnętrznym firmom? Jak wybrać tę najlepszą?

Problem z komputerem? Zadzwoń do fachowca!

Gdy pojawiają się problemy z komputerami w firmie, można próbować rozwiązywać je samodzielnie. Jednak wtedy, gdy nie posiadamy odpowiednich umiejętności, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy ekspertów.

Firmy często wybierają szybkie pogotowie komputerowe – IT działające 24 godziny na dobę, gdy pojawiają się jakiekolwiek problemy z działaniem komputerów, sieci, oprogramowania. Nawet krótkie przestoje w dostępie do sprzętu i sieci mogą przełożyć się na duże problemy, dlatego też szybkie wsparcie jest tutaj bardzo istotne.

Fachowiec może wówczas przyjechać na miejsce, przeprowadzić diagnostykę, a także wykonać niezbędne naprawy, aby przywrócić prawidłowe działanie infrastruktury informatycznej w przedsiębiorstwie.

Ceny tego typu usług zależne są przede wszystkim od typu problemu. Najczęściej należy liczyć się z kosztami od około 500 do nawet ponad 1000 złotych w przypadku poważniejszych awarii.

Outsourcing IT – kompleksowe wsparcie 24/7

Drugie rozwiązanie, które może pomóc przedsiębiorstwu w bezpiecznym prowadzeniu biznesu opartego o rozwiązania informatyczne, to tak zwany outsourcing IT. Pod tym terminem znajduje się kompleksowa usługa informatyczna, której celem jest zapewnienie firmie niezawodnego, kompleksowego, szybkiego wsparcia ze strony specjalistów.

Outsourcing IT jest świadczony podobnie jak inne rodzaje usług outsourcingowych, w ramach podpisanej umowy obejmującej konkretne usługi albo pakiety usług. Przejście na outsourcing IT zamiast korzystania z usług tego typu jednorazowo, to nie tylko sposób na zmniejszenie kosztów działalności firmy, ale również poprawa jej efektywności działania oraz konkurencyjności.

Usługi dostępne w ramach outsourcingu IT:

  • doradztwo przy doborze najlepszych rozwiązań IT, na przykład sprzętu, oprogramowania
  • administracja sieciami komputerowymi, w tym administracja serwerami
  • monitorowanie elementów infrastruktury IT
  • zarządzanie infrastrukturą informatyczną w firmie
  • archiwizowanie danych – backup danych
  • prowadzenie diagnostyki oraz napraw
  • fachowe wsparcie dla użytkowników w formie helpdesku
  • realizacja szkoleń w zakresie IT

Zakres usług dobierany jest wówczas indywidualnie, co pozwala na dopasowanie ich do konkretnego profilu działalności przedsiębiorstwa, stosowanych przez nią rozwiązań informatycznych.

Dzięki temu, że usługi informatyczne są realizowane przez zewnętrzną firmę, zleceniodawca może skoncentrować się na swojej działalności. To popularne rozwiązanie w sektorze MŚP, czyli małych oraz średnich przedsiębiorstw, dla których zatrudnienie własnego informatyka najczęściej nie jest korzystnym finansowo posunięciem.

Outsourcing informatyczny zapewnia stały dostęp do profesjonalnej pomocy ze strony doświadczonych informatyków. Obsługa, w zależności od problemu, może polegać na wsparciu przez telefon lub czat jako helpdesk, a także na pomocy na miejscu, w siedzibie przedsiębiorcy. Usługi tego rodzaju również dostępne są 24 godziny na dobę.

W tym przypadku usługi informatyczne realizowane są na podstawie comiesięcznych opłat abonamentowych, których wysokość uzależniona jest od liczby serwerów i komputerów w firmie oraz zakresu wybranej oferty.

Gdzie skorzystać z profesjonalnych usług informatycznych?

Aktualnie usługi informatyczne świadczone zarówno jak jednostkowa pomoc, jak również w ramach outsourcingu IT dostępne są w wielu firmach działających na terenie całego kraju.

Do skorzystania z kompleksowych usług informatycznych zaprasza firma IT Center, która specjalizuje się w dostarczaniu profesjonalnych rozwiązań informatycznych dla klientów z Warszawy oraz okolicznych miejscowości.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *