Usuwanie zmarszczek mimicznych – jak to zrobić?

2019-02-26 3:54:03
Medycyna estetyczna od lat budzi niezwykłe kontrowersje, jednakże trudno zignorować to, jak wielu osobom pomogła ona osiągnąć nie tyle, co pożądany wygląd, ale przede wszystkim — zwiększoną samoocenę. Jednym z najpopularniejszych zabiegów, jakiemu jako pacjenci poddajemy się najczęściej, jest usuwanie lub redukcja obecności zmarszczek na twarzy. Jakie rozwiązanie warto zastosować? Zastanówmy się wspólnie nad tym!

 

Co wybrać?

Przeglądając oferty klinik specjalizujące się w dziedzinie, jaką jest medycyna estetyczna, szybko dostrzeżemy, że istnieje wiele różnych rozwiązań pomagającym w osiąganiu stosunkowo podobnych efektów. Należy jednak pamiętać o tym, że każdy z nich różni się nie tylko pod względem samej metodyki zabiegu, ale też stosowanymi substancjami, intensywnością czy stężeniem wykorzystanego specyfiku. Warto więc skonsultować się z lekarzem, aby dobrać najlepsze dla nas rozwiązanie.

 

Popularny botox

Bezsprzecznie najpopularniejszym rozwiązaniem z zakresu medycyny jest specyfik nazywany toksyną botulinową lub jadem kiełbasianym. Jeżeli nigdy nie słyszeliście tych nazw, to być może znacie jego inną, znacznie powszechniejszą nazwę — botox! Oferowany przez kliniki takie jak Denis Clinic (więcej informacji na stronie http://www.denisclinic.pl/oferta/toksyna-botulinowa) daje niezwykle zadowalające efekty, które są niemalże natychmiastowe. Zdziwicie się, lecz botox w dużej ilości jest niezwykle silną trucizną, jednak przy dawkach stosowanych w medycynie estetycznej, jest całkowicie bezpieczny. Jego działanie jest niezwykle ciekawe — po jego wstrzyknięciu w wyznaczone miejsca paraliżuje i rozluźnia mięśnie, co niweluje powstawanie nieestetycznych zmarszczek mimicznych. Efekt zabiegu utrzymuje się przez około pół roku, a po tym czasie, aby uzyskać te same rezultaty, należy powtórzyć zabieg ostrzykiwania tym kwasem.

Mezoterapia wraz z osoczem bogatopłytkowym

To oczywiście nie jest jedyny zabieg, pozwalający na szybkie usunięcie zmarszczek mimicznych. Innym, bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zabieg mezoterapii, który wykorzystuje… osocze bogatopłytkowe! Skuteczność tego zabiegu wynika z unikalnych właściwości ludzkiej krwi. Ma one działanie pobudzające tkanki do regeneracji po urazach. Co więcej, dzięki niemu skóra nie tylko produkuje kolagen, który sprawia, że jej wygląd jest estetyczniejszy. To właśnie te fakty wykorzystuje się w mezoterapii! Osocze bogatopłytkowe (http://denisclinic.pl/oferta/osocze-bogatoplytkowe/) wykorzystywane w zabiegach jest także świetnym rozwiązaniem dla pacjentów z historią reakcji alergicznych. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta — w tym zabiegu wykorzystuje się tylko ten preparat, jaki pobrano od pacjenta! Mamy więc nadzieję, że zdecydujecie się na poprawienie własnego wyglądu!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *