UWAGA! Od 11 grudnia nowy rozkład jazdy na kolei

2022-12-09 1:03:03

W najbliższą niedzielę, 11 grudnia, wchodzi w życie nowy roczny rozkład jazdy Kolei Mazowieckich 2022/2023.

Z uwagi na ograniczenia związane z przebudową stacji Warszawa Zachodnia zmniejszy się częstotliwość kursowania pociągów po linii średnicowej. Część pociągów z kierunku wschodniego skończy i rozpocznie bieg na stacji Warszawa Wschodnia, natomiast pociągi z kierunku zachodniego na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Gdańska.

Zostaną także uruchomione nowe, przyspieszone połączenia weekendowe, m.in. na linii Warszawa – Płock, czy Warszawa – Ostrołęka, a także nowe pociągi, które w godzinach porannych i popołudniowych będą kursować m.in. na linii Ciechanów – Mława, czy Radom – Drzewica.

Najważniejsze zmiany na poszczególnych liniach:

R1 Warszawa – Skierniewice
Rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnego. Jednak ze względu na nocną przerwę technologiczną na linii średnicowej, związaną z pracami na stacji Warszawa Zachodnia, niektóre pociągi będą kończyć i zaczynać bieg na stacji Warszawa Włochy.

R2 Warszawa – Łuków
Zaplanowane zostało uruchomienie nowego, przyśpieszonego weekendowego pociągu z Warszawy do Łukowa oraz w kierunku powrotnym. Od dnia 13 lutego rozpoczną się natomiast utrudnienia związane z budową tunelu w Sulejówku. W związku z tym część pociągów będzie odwołana, a pozostałe będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy.

R3 Warszawa – Kutno
Organizacja ruchu będzie zbliżona do obecnej. Największe utrudnienia na tej linii związane będą m.in. z wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz przebudową stacji Ożarów Mazowiecki. Potrwają one do 31 stycznia, a co za tym idzie,  od 1 lutego ruch prowadzony będzie z mniejszymi utrudnieniami. Z uwagi na nocną przerwę technologiczną na linii średnicowej, wybrane pociągi będą kończyć i zaczynać bieg na stacji Warszawa Włochy. W weekendy natomiast zostały zaplanowane dodatkowe pociągi do i ze stacji Błonie.

R6 Warszawa – Czyżew
Utrudnienia na tej linii związane będą z budową tunelu w Kobyłce, i potrwają do 31 stycznia 2023 r. Z czterech dostępnych torów funkcjonować będą tylko dwa. Część pociągów kursowała będzie w skróconej relacji do i z Zielonki, a niektóre zostaną odwołane.

R7 Warszawa – Dęblin
Rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnie funkcjonującego.

R8 Warszawa – Radom/Skarżysko Kamienna
Rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnego. Od 12 marca planuje się, że pociągi z linii R8 będą kierowane przez peron 9 stacji Warszawa Zachodnia do stacji Warszawa Gdańska. Ponadto zaplanowane zostało uruchomienie nowego, przyśpieszonego weekendowego pociągu
z Warszawy do Radomia.

R9 Warszawa – Działdowo
Organizacja pociągów będzie zbliżona do obecnej. Zaplanowano jednak dodatkowe połączenie na odcinku Ciechanów – Mława. Umożliwi ono dzieciom i młodzieży dojazd do szkoły w Mławie z kierunku Ciechanowa.

R31 Kutno – Sierpc
W rozkładzie jazdy 2022/23 zaplanowano nowe, przyśpieszone, weekendowe, poranne połączenie z Warszawy do Płocka i popołudniowe z Płocka do Warszawy.

R61 Tłuszcz – Ostrołęka
W organizacji ruchu pociągów 2022/23 zaplanowano nowe, przyśpieszone weekendowe połączenia między Warszawą a Ostrołęką. Ponadto, zostaną uruchomione dodatkowe poranne i popołudniowe połączenia między Wyszkowem a Warszawą.

R82 Radom – Drzewica
Zaplanowano dodatkowe poranne połączenie Radomia z Drzewicą i popołudniowe Drzewicy z Radomiem. Pozwoli to nawiązać więcej skomunikowań z pociągami ŁKA. Ułatwi to podróże z Radomia do Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi.

Więcej informacji na temat nowego rozkładu jazdy pociągów KM na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/podstawowe-informacje/informacje-o-rozkladzie-jazdy-na-rok-20222023-od-11-grudnia-2022-r

Tabele rozkładu jazdy dla poszczególnych linii znajdują się pod adresem: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/podstawowe-informacje/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-11-xii-2022r-11-iii-2023r-0

Informacja prasowa

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *