W jaki sposób uczyć się języka angielskiego?

2017-06-28 12:41:06

Nauka angielskiego nie jest wcale bardzo skomplikowana. Sam angielski nie jest też bardzo trudnym językiem. Najważniejsze to zabrać się za naukę. Zanim to jednak zrobisz, warto wybrać taką metodę, która spełni twoje oczekiwania. Zatem, w jaki sposób uczyć się języka angielskiego?

 

Zasadniczo możliwości mamy dwie – możemy uczyć się samemu lub udać się do szkoły językowej. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, dlatego warto wziąć je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Samodzielna nauka angielskiego

Tak zaczyna większość osób. W internecie znajdziemy wiele kursów on-line, także darmowych oraz różnorodne podręczniki dla początkujących. Na początku mamy dużo motywacji do tego, aby się uczyć, nawet w szybszym tempie, ale potem nierzadko początkowa chęć zanika i powoli coraz rzadziej zaglądamy do książek czy programów do nauki angielskiego. To wobec tego propozycja dla osób, które nie mają słomianego zapału – tu potrzebne są systematyczność i samozaparcie.

Samodzielna nauka nie musi nas dużo kosztować. Co więcej, może być darmowa, co jest dużym plusem. Możemy uczyć się w swoim tempie, bez potrzeby wychodzenia z domu, co także jest dodatkowym atutem.

Nauka w szkole językowej

Aktualnie do wyboru mamy wiele szkół językowych, na przykład lincoln.edu.pl, która jest dostępna w Warszawie i w Krakowie. W szkołach możemy uczyć się według różnych programów – możemy skorzystać z kursów angielskiego standardowych, przyspieszonych, przygotowujących do egzaminów, kursów typu Business English. Dla początkującej osoby, która chce kompleksowo poznać język, najlepszy będzie kurs standardowy. Gdy zależy nam na czasie, wybierzmy kurs przyspieszony lub indywidualną naukę.

Oczywiście, nauka w szkole językowej kosztuje. W przypadku szkoły lincoln.edu.pl to koszt od około 1500 do 2500 złotych za semestr. Jednak wtedy mamy możliwość nauki z profesjonalnymi lektorami oraz native speakerami, co przekłada się na lepsze efekty. Także motywacja do nauki w szkołach językowych jest większa – w końcu zapłaciliśmy za kurs.

 

Komentarze

1 komentarz

  1. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

    Dzięki legionowskim nauczycielom z Konopnickiej nauczyłem się perfekcyjnie angielskiego i mogłem uczestniczyć w pracach grup roboczych NATO i UE. Podstawą sukcesu jest dobry nauczyciel, tablica, kreda i dobry podręcznik. Inne reklamowane metody nie są warte funta kłaków i tylko wyciągają pieniądze, a efekty są mizerne. Na koniec skromne spostrzeżenie: NAJGORZEJ PO ANGIELSKU MÓWIĄ SAMI ANGOLE ! MYLĄ CZASOWNIKI, STOSUJĄ SKRÓTY I TRZEBA ICH CZASAMI STROFOWAĆ BY UŻYWALI WŁAŚCIWYCH CZASÓW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *