W tej branży czekają etaty. Dobre zarobki, pewna praca

2022-07-18 12:30:58

Obecnie wybór zawodu na etapie szkoły średniej bądź też wyższej nie wiąże się z koniecznością wykonywania zawodu przez całe życie. Kiedyś faktycznie pracowało się w jednym zawodzie, a nawet zakładzie pracy przez długie lata. Dziś znacznie szybciej można się przekwalifikować i zacząć w zupełnie innej profesji.

Obecnie na rynku pracy występuje duże zapotrzebowanie na fachowców. Wśród nich jest serwisant chłodnictwa. Na rynku brakuje specjalistów, a praca jest ciekawa, daje szerokie możliwości rozwoju na różnych stanowiskach.

Czym zajmuje się specjalista od temperatury?

Zakres obowiązków pracownika zależy od stanowiska. Technik chłodnictwa i klimatyzacji, bo tak dokładnie nazywa się kurs w Szkole Partnerskiej Viessmann, która przygotowuje do pracy w zawodzie, to szerokie perspektywy pracy. Można pracować nie tylko jako serwisant chłodnictwa, ale specjaliści są potrzebni w różnych firmach. Technicy chłodnictwa i klimatyzacji zajmują się montażem instalacji i urządzeń, pracują w firmach produkujących klimatyzatory, chłodziarki, w hurtowniach. Mogą pracować jako konsultant, doradca klienta.

Dzięki tak szerokim perspektywom pracy śmiało można powiedzieć, że jest to zawód dla każdego. Zarówno dla osoby, która woli pracować w firmowym zaciszu, np. jako serwisant, jak i dla kogoś, kto jest świetnym handlowcem. Poza tym w tym zawodzie odnajdą się osoby, które chcą pracować na samodzielnych stanowiskach, bardziej odpowiedzialnych, ale też z odpowiednim wynagrodzeniem za to.

Jakie wykształcenie jest niezbędne do pracy?

O pracy związanej z regulacją temperaturą można już zdecydować na etapie szkoły średniej. Natomiast taka sytuacja jest dopiero od kilku lat. Co oznacza, że na rynku wciąż brakuje specjalistów. Krótszą droga niż technikum jest kurs w Szkole Partnerskiej Viessmann. Jest to szkoła dla osób pełnoletnich, które ukończyły szkołę średnią bądź zawodową. Szczegóły dotyczące zawodu serwisant chłodnictwa, jak i formularz, przez który można zapisać się do szkoły, są na stronie: http://zawodchlodnictwo.pl/technik-chlodnictwa-i-klimatyzacji/.

W skrócie Szkoła Partnerska Viessmann to najlepszy wybór z kilku względów. Jest to jedyna szkoła w Polsce, która współpracuje z producentem urządzeń grzewczych. Na praktykach słuchacze mają kontakt z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Poza tym kurs jest online, w trybie zaocznym. Na uwagę zasługuje również doświadczona kadra, która przykłada wagę do wyposażenia słuchaczy w wiedzę i umiejętności.

Już teraz można zapisać się na kurs. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    A może tak lepiej do policji ? Ciekawa , pełna wyzwań praca o bogatych możliwościach rozwoju zawodowego ? Reklama, czytelniku nie przekonała Cię do aplikowania ? To znaczy że masz ambicje – bo ” nie masz ambicji – idź do policji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *