WĘDKARSTWO. „13-tka” na Kanale Królewskim

2016-03-22 1:28:23

20 marca na Kanale Królewskim koło wędkarskie PZW nr 13 z Legionowa rozegrało towarzyskie zawody spławikowe, które można uznać za rozpoczęcie sezonu 2016. W zawodach wzięło udział 18 wędkarzy.

Losowanie numerów stanowisk i sektorów przebiegło sprawnie. Zawodnicy rozjechali się w okolice wylosowanych stanowisk i rozpoczęli przygotowania. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9. Kule zanęty wpadły do wody. Teraz pytanie: czy ryby będą brały? Jak pokazały cztery godziny zawodów, nie było źle. Zdobycz stanowiły krąpie w wersji mini, takież płocie. Trafiały się leszcze, również w wersji młodzieżowej i ukleje.

Na najwyższym stopniu (umownego) podium stanął Mariusz Kurek z wynikiem 3160, 2. miejsce zajął łowiący batem Marcin Mroczkowski 2380, 3. miejsce musiało pomieścić dwóch zawodników z wynikiem 2350 Jan Bartczak i Kamil Okrzeja (Kamil łowił na bata). Kolejne miejsca zajęli: 5. Adam Jakubowski, 6. Michał Brzezowski.

Wszyscy zawodnicy złowili ryby, wszystkie ryby powróciły do wody. Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe, a pośród wszystkich rozlosowano nagrody niespodzianki ufundowane przez sklep CAMARO w Zegrzu i Koło nr 13. Na rozgrzewkę był schabowy.

Więcej zdjęć na stronie www.pzw13, tam też kalendarz zawodów na rok 2016.

Mariusz Bułka

Komentarze

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *