Facebook


WĘDKARSTWO. Puchar Jeziora Zegrzyńskiego 2016

2016-09-20 5:29:44

Jedenasty już raz wędkarze z różnych zakątków Polski spotkali się 17 września bladym świtem w zegrzyńskiej stanicy Koła Wędkarskiego nr 13 z Legionowa.

W zawodach wzięło udział 5 pań i 140 panów. Głodnych nakarmić, spragnionych napoić. Nie było z tym problemu, na stołach były wędliny, herbata i kawa. Nie brakowało mleka i cukru.

Dobór par przebiegł sprawnie, odprawa przed zawodami również i zgodnie z planem o godzinie 7 padł sygnał do startu na łowisko, a o 7.15 rozpoczęło się łowienie. Do zdobycia pucharu pozostało 7 godzin. Nad przebiegiem zawodów czuwała ekipa sędziowska w składzie: Beata Konopka, Mirosław Konopka, Zbigniew Pękacki, Jan Wardak, Bartosz Siwik, Jerzy Grodek, a przewodniczył jej Tadeusz Potasiński.

1

Sponsorzy sypnęli “groszem” i dodatkiem do Pucharu była łódź z silnikiem na przyczepce oraz wiele innych nagród rzeczowych, których wystarczyło do 10. miejsca, było dla “13” i za największe ryby. Jeżeli ktoś wytrwał do końca miał szansę coś trafić, a były losowane całkiem ładne niespodzianki.

Zawody trwały, wiał wschodni zimny, chwilami porywisty wiatr, a ryby niestety grymasiły. W połowach dominował okoń – złowiono ich 145, było 15 szczupaków i 4 bolenie. Rozpisując na “głowy” wypadłoby ledwo po rybce. Tak już jest, że wynik każdych zawodów jest nieznany do ostatniego gwizdka.

2

Ten ogłoszony z pistoletu sygnałowego wybrzmiał o 15.15 i rozpoczęło się oczekiwanie na finał sędziowskich podliczeń. Przebiegły one bardzo sprawnie (mała ilość ryb) i zwycięzca mógł przyjmować gratulacje. Puchar z dodatkami trafił w ręce Pawła Zakrzewskiego, który złowił 3 okonie i 2 szczupaki za 2380 pkt. Troszeczkę niżej stanął Marcin Kupidura, który przybył ze Świdnika i złowił 10 okoni i szczupaka za 2340 pkt. Na najniższym stopniu stanął Artur Ulaski – łowca 2 szczupaków za 2100 pkt. Wędkarze z “13” byli w tym roku bardzo gościnni. Na 4. miejscu stanął jedyny reprezentant organizatora – Paweł Gałaj, łowca 3 okoni i największego szczupaka (69,4 cm). Piąte miejsce przypadło Piotrowi Skowrońskiemu, a 6. Tomaszowi Gołaszewskiemu. Panie podzieliły się następująco: 1. Hanna Kamieniecka, 2. Irena Słowikowska, 3. Sylwia Murasicka. Nagrody dla pań ufundowała firma Diament Exclusive.

Podsumowując: impreza udana, żółtych kartek nie wręczano, kibice i zawodnicy zachowywali się wzorowo. Wszyscy (mam nadzieję) odjechali zadowoleni i z przekonaniem, że za rok również się spotkamy na Jeziorem Zegrzyńskim.

Mariusz Bułka

Komentarze

2 komentarze

  1. jac odpowiedz

    o tej porze tam ryby słabo biorą

    1. T odpowiedz

      Wrzesień to najlepsza pora – dobrze żeruje białoryb i drapieżnik. Ryba nie jest chimeryczna i uzależniona od krótkiego dnia. Woda jest jeszcze w miarę ciepła co powoduje, że ryby szybciej trawią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *