WIELISZEW. 33 zarzuty za kradzieże szyn kolejowych

2016-03-23 4:36:13

Do legionowskiej prokuratury z wieliszewskiego komisariatu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu Mariuszowi S., 37-letniemu Dariuszowi S., oraz 38-letniej Barbarze R. za kradzieże infrastruktury kolejowej. Osoby podejrzane są o dokonywanie kradzieży szyn kolejowych na terenie Michałowa Reginowa i Mławy. Podejrzani przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. O wymiarze kary po zakończeniu postępowania zdecyduje sąd.

Sprawa miała swój początek dwa tygodnie temu. Funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei na szlaku kolejowym Wieliszew – Zegrze znaleźli nadcięte palnikiem szyny kolejowe oraz przedmioty służące do demontażu elementów metalowych. Jednocześnie pracownicy SOK sprawdzając okolicę natrafili na 38-letnią Barbarę R., która ubrana był w strój roboczy i nie była wstanie wyjaśnić powodu swojej obecności w tym miejscu.

Na miejscu popełnionego przestępstwa policjanci z komisariatu w Wieliszewie zabezpieczyli znalezione dowody oraz zatrzymali kobietę. Na podstawie podjętych bezpośrednio po zdarzeniu czynności ustalili, że w procederze tym brali udział jeszcze dwaj mężczyźni Mariusz S., i Dariusz S. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym 8 zarzutów kradzieży szyn kolejowych wspólnie i w porozumieniu, a następnie uzupełnienie o kolejne 25 czyny.

Podejrzani mężczyźni byli w przeszłości karani. Będą więc teraz odpowiadać w warunkach recydywy. Mariusz S., Dariusz S., oraz Barbara R.przyznali się do popełnienia 33 przestępstw na terenie gminy Wieliszew i Mławy. Skorzystali z prawa dobrowolnego poddanie się karze. O wymiarze kary dla podejrzanych po zakończeniu postępowania zdecyduje sąd.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *