WIELISZEW. 4 czerwca, mieszkańcy zagłosują w referendum

2017-05-06 10:10:49

Zgodnie z wolą 810 mieszkańców, w Wieliszewie odbędzie się referendum w sprawie ewentualnego przyłączenia gminy do metropolii warszawskiej.


Już 4 czerwca mieszkańcy gminy Wieliszew odpowiedzą na pytanie: Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Wieliszew?” Wniosek mieszkańców poprało 11 radnych, 3 wstrzymało się od głosu a tylko jeden głosował przeciw. Gmina Wieliszew to kolejna po Legionowie i Nieporęcie gmina, która postanowiła przeprowadzić referendum, pomimo wycofania projektu ustawy metropolitalnej.

QK

Komentarze

4 komentarze

 1. Elżbieta odpowiedz

  Nie ma projektu nowej ustawy – stary został wycofany, Więc nad czym głosować? A naszej forsy wam nie szkoda? No tak zapomniałam wy na to nie pracujecie wy jedynie ją wydajecie.

 2. Edmund odpowiedz

  Czy gmina upewniła się, że 810 osób to 10% uprawnionych do głosowania?

 3. K. odpowiedz

  Rada Gminy postanowiła………a gdzie i kiedy odbyły się lub odbędą spotkania wyjaśniające co przystąpienie do metropolii daje a co zabiera naszej gminie i mnie osobiście.
  Idąc na głosowanie chciałabym być tego świadoma dlaczego mówię tak lub nie.
  Może coś przeoczyłam?

 4. Marek odpowiedz

  “Gmina Wieliszew to kolejna po Legionowie i Nieporęcie gmina, która postanowiła przeprowadzić referendum, pomimo wycofania projektu ustawy metropolitalnej.” Drogi Panie (Droga Pani) QK, więcej rzetelności – Legionowo przeprowadziło referendum, zanim wycofano projekt ustawy….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *