WIELISZEW. 60-latek zniszczył 11 aut

2019-06-26 3:02:18

Policjanci z Wieliszewa zatrzymali mężczyznę, który kilka dni temu uszkodził 11 samochodów. Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek, przed jednym z bloków w Wieliszewie. 60-latek już usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności

W czwartek do wieliszewskiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu. Pokrzywdzony poinformował policjantów, że ktoś przeciął opony w jego aucie.

Mundurowi udali się na miejsce zdarzenia, gdzie ustalili, że uszkodzone są jeszcze inne auta. W 8 ujawnili przecięte opony, w 2 uszkodzona została powłoka lakiernicza. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 9 tysięcy złotych.

Śledczy natychmiast zajęli się sprawą. Przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady oraz przeanalizowali zapis z monitoringu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie podejrzanego. Okazał się nim 60-letni mieszkaniec gminy Wieliszew.

Policjanci przedstawili podejrzanemu 11 zarzutów uszkodzenia mienia. Kodeks karny za popełnienie tego przestępstwa przewiduje kare do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *