Facebook


WIELISZEW. Betoniarnia radnego do rozbiórki

2016-11-29 11:39:31

Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał w mocy wcześniejsze orzeczenia nakazujące rozbiórkę betoniarni w Kałuszynie należącej do wieliszewskiego radnego Grzegorza Zbrocha. Wyrok jest prawomocny.

Konflikt o betoniarnie w Kałuszynie trwa od kilkunastu lat. W tym czasie radny Grzegorz Zbroch prowadził swój zakład produkcji betonu nie zważając na protesty sąsiadów. Wcześniejsze decyzje nakazujące rozbiórkę, dzięki zatrudnianym prawnikom, udawało się radnemu uchylać. Tym razem organy nadzoru budowlanego stwierdziły, że radny nigdy nie uzyskał pozwoleń na budowę obiektów obecnie funkcjonujących na terenie betoniarni. A także nie zalegalizował ich jako samowoli budowlanej. Decyzje o rozbiórce zostały także utrzymane w mocy przez Wojewódzki oraz Naczelny Sąd Administracyjny.

WD

Komentarze

9 komentarzy

 1. Seb odpowiedz

  Czy fabryka dalej działa?

 2. Życzliwy odpowiedz

  Czlowieku wychodząc z takiego założenia jesteś truty od urodzenia obecnością betonu na każdym kroku ale cóż mogę powiedzieć jedno betoniarnia ma tyle wspólnego z zatruciem co szare komórki z Twoim mózgiem

 3. Karol odpowiedz

  Gminna “rodzinka koalicyjnych radnych” już coś wymyśli – nie zrobią mu krzywdy, a i ksiądz z pewnością rozgrzeszy. Prawo musi i jest zawsze po stronie “samych swoich”. Kiedyś zastanawiałem się jak to możliwe, żeby radny gminy dostarczał beton na budowę bloku stawianego przez gminny TBS – a jednak możliwe.

  1. Miro odpowiedz

   A czy przypadkiem to nie wykonawca wybrany w przetargu zleca od kogo chce brać beton?

   1. Zenon odpowiedz

    Teoretycznie tak, ale jak gminna inwestycja , a beton brany od pana radnego to już coś tu śmierdzi … ;-(

 4. Zenon odpowiedz

  Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego pan Grzegorzewski powinien dopilnować rozbiórki, a jak Zbroch nie rozbierze to chyba powinno się to odbyć przez komornika albo wniosek do sadu o ukaranie za niewykonanie wcześniejszego wyroku.

  1. Artur odpowiedz

   Zenon – co ma Komornik do rozbiórki betoniarni ???

 5. GMINIAK odpowiedz

  Nic mu nie zrobią, ten człowiek ma za nic taki wyrok jak i jego koledzy radni z gminy.

 6. EDEK odpowiedz

  Czytam i czytam o tej betoniarni radnego Zbrocha chyba od kilku lat. I co i nic? Gzie jest Prawo ?, gdzie jest Państwo? Jak zbudował ja bez pozwoleń i truje ludzi to trzeba z tym skończyć i to rozebrać !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *