WIELISZEW. Brąz na Olimpiadzie Astronomii i Astrofizyki

2015-08-15 6:51:48

W Indonezji zakończyła się właśnie 9. Międzynarodowa Olimpiada Astronomii i Astrofizyki. Ogromny sukces odniósł w niej stypendysta gminy Wieliszew – Tomasz Świerczewski, który do domu powrócił z brązowym medalem.

Międzynarodowa Olimpiada Astronomii i Astrofizyki to elitarne zawody dla uczniów szkół średnich interesujących się astronomią, astrofizyką i badaniami kosmicznymi.  Tomasz wchodził w skład pięcioosobowej polskiej ekipy, w której oprócz niego znaleźli się Aleksander Łyczek, Michał Grendysz, Zofia Kaczmarek, oraz Paweł Ciuba.

Zawodnicy musieli  rozwiązać szereg zadań teoretycznych oraz przeprowadzić i z analizować  wyniki obserwacji astronomicznych. Uczniowie wykazywali się m. in. znajomością wyglądu nieba.

Tomasz Świerczewski odniósł ogromny sukces, zdobywając w zawodach brązowy medal! W stawce kilkuset zawodników wykazał się ogromną wiedzą z astronomii, fizyki oraz astronomicznych aspektów geografii. Rozwiązał też wiele zadań matematycznych, co wymagało też warsztatu matematycznego. Gwoli ścisłości odnotujmy, że również z brązowym medalem wrócił do kraju Aleksander Łyczek. Gratulujemy!

Oprac. DB

Zdjęcia: UG Wieliszew

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *