WIELISZEW. Dąb Wieliszew i AKS Mewa Krubin podpisali umowę współpracy

2015-06-29 4:49:30

We czwartek 25 czerwca w gabinecie Wójta Gminy Wieliszew Pawła Kownackiego spotkali się przedstawiciele lokalnych klubów sportowych. Partnerstwo między klubami będzie polegało między innymi na podziale obowiązków szkoleniowych – w Wieliszewie, w miejsce drużyny juniorskiej 98′, powstanie nowa drużyna seniorów, która wystartuje w rozgrywkach B klasy, natomiast w Krubinie będzie odbywało się szkolenie młodzieży, która w przyszłości zasili drużyny seniorów. Porozumienie jest początkiem przyjaźni między klubami oraz otwiera nowe możliwości rozwoju.

Celem podpisanego partnerstwa piłkarskiego między klubami jest podniesienie poziomu szkolenia dzieci, młodzieży i dorosłych z wykorzystaniem potencjału obu stron, a także rozwój piłkarstwa na terenie Gminy Wieliszew i w jej okolicach. Strony będą wymieniać się także wiedzą merytoryczną dotyczącą szkolenia piłkarskiego, motorycznego oraz informacji scouting’owych (pozyskiwanie nowych zawodników). Kluby stworzą także wspólny plan działań marketingowych i promocyjnych. Współpraca szkoleniowa w zakresie drużyn seniorskich Dębu będzie polegała na udostępnianiu i rekomendowaniu zawodników młodzieżowych drużyn piłkarskich Mewy, w celu ich optymalnego przygotowania i wykorzystania w rozgrywkach. – Cieszy mnie, że dwa kluby, zamiast ze sobą rywalizować – współpracują i będą mogły proponować szeroką ofertę. Będziemy mogli finansować zadanie upowszechniania sportu dla dwóch klubów, które będą się teraz wzajemnie uzupełniać – skomentował Wójt Paweł Kownacki. W podpisaniu umowy uczestniczyli: Prezes Dębu Wieliszew Marcin Miętek, Prezes AKS Mewa Krubin Robert Janus, Wiceprezes Zarządu Dębu Wieliszew Piotr Topczewski, Wiceprezes Zarządu AKS Mewa Krubin Leszek Wójcik, Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki, Przewodniczący Rady Gminy Marcin Fabisiak i Radny Wieliszewa Andrzej Snopek.

Mewa Krubin zobowiązała się w umowie do organizacji cyklicznych treningów dla dzieci i młodzieży w minimum trzech kategoriach wiekowych, utrzymywania w rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej w trakcie trwania jednego sezonu piłkarskiego minimum trzech drużyn dziecięcych lub młodzieżowych oraz do udostępniania na potrzeby Dębu obiektów sportowych, dla których posiada prawo dysponowania. – To bardzo dobra decyzja. Trochę niespodziewana, ale wyjdzie na plus dla obu klubów, przede wszystkim dla zawodników. Więcej już chyba nie dało się zrobić niż zrobiliśmy będąc dla siebie konkurencją. Chcemy iść dalej. Nie interesuje nas przeciętność. Jesteśmy nastawieni na większe sukcesy. Kluby pozostają pod swoimi nazwami, ale będą ze sobą ściśle powiązane – współpraca będzie wyglądała tak, jakbyśmy byli jedną drużyną. Będziemy przekazywać sobie zawodników – chłopaki z drużyny młodzieżowej będą już od nowego sezonu grali w Mewie Krubin, natomiast drużyna seniorska przechodzi pod opiekę Dębu Wieliszew. Zostanie zrobiona selekcja, najlepsi trafią do pierwszego zespołu, a Ci którzy jeszcze potrzebują trochę czasu, będą grali w rezerwie. Cel jest jeden – podnieść jakość tego co robimy. Zapraszamy na stadiony! – powiedział chwilę po podpisaniu umowy Robert Janus, Prezes Mewy Krubin.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania tej umowy. To duży krok dla miejscowego sportu. Dla młodzieży, która będzie się mogła rozwijać w drużynach juniorskich Mewy. To dodatkowa motywacja dla młodych chłopaków, będą mogli aspirować do tego, by zagrać w pierwszym zespole w Dębie, w drużynie seniorskiej. Same plusy – dodał Marcin Miętek, prezes Dębu Wieliszew. Dąb zobowiązał się do organizacji cyklicznych treningów piłki nożnej dla seniorów, utrzymywania w rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, w trakcie trwania jednego sezonu, dwóch drużyn seniorskich (pierwsza drużyna i rezerwy) oraz udostępniania na potrzeby Mewy obiektów sportowych, dla których posiada prawo dysponowania. Pozytywne nastroje towarzyszyły wszystkim uczestnikom spotkania. – Jestem zaangażowany w sprawy klubu Dąb Wieliszew od lat. Prezesem był wówczas pan Szumański, a ja byłem Członkiem Zarządu – powiedział Andrzej Snopek. – Atmosfera wokół podpisania tej umowy wróży dobrą współpracę. Skończy się niezdrowa rywalizacja, która miała miejsce między tymi dwoma klubami. Trzeba podkreślić, że do tego partnerstwa doszło dzięki zaangażowaniu Wójta Pawła Kownackiego i nowego Prezesa Dębu Wieliszew Marcina Miętka – to młody człowiek z otwartą głową pełną pomysłów. Życzę obydwu klubom wszystkiego najlepszego!” – podsumował Radny Wieliszewa. – Możemy dzięki tej umowie liczyć na awans gminnego klubu do 3 ligi. Zawodnicy będą mogli na każdym etapie realizować swoje założenia piłkarskie w Gminie Wieliszew i nie będą musieli uciekać do innych klubów – dodał Przewodniczący Rady Gminy Marcin Fabisiak. Przedstawiciele obu klubów wymienili się proporczykami. Mewa i Dąb liczą na owocną współpracę i sukcesy sportowe w nadchodzącym sezonie i mają nadzieję, że tą samą drogą pójdą również kibice i sympatycy obu klubów, łącząc swoje siły na trybunach.

UG Wieliszew

Fot. UG Wieliszew

Fot. UG Wieliszew

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *