WIELISZEW. Koncert Galowy – Jubileusz 20-lecia ZTL PROMYKI

2018-11-08 10:47:34

Już 10 listopada br. o godz. 16.00 w wieliszewskiej hali sportowej przy ul. Modlińskiej 65 w Wieliszewie odbędzie się 18 edycja Festiwalu Pieśni i Tańców Polskich im. Stanisława Moniuszki. Festiwal w całości poświęcony będzie jubileuszowi 20-lecia Zespołu Tańca Ludowego „Promyki”. Z tej okazji kulturalny ambasador Gminy Wieliszew, Powiatu Legionowskiego i Mazowsza zaprezentuje niemal 2-godzinny koncert galowy pod nazwą „Jak w kalejdoskopie”, w tym dwa premierowe układy. Wstęp wolny!

Tego dnia Hala sportowa przy ul. Modlińskiej 65 przekształci się  w wyjątkową arenę koncertową a ilość miejsc na widowni niemal podwoi względem dotychczasowych edycji festiwalu. Na parkiecie zobaczymy pięć grup wiekowych liczącego ponad 170 osób Zespołu oraz gościnnie grupę złożoną z byłych tancerzy i tancerek. Zespół zaprezentuje tańce, pieśni i zabawy z kilkunastu regionów Polski – w tym dwa premierowe układy. Grupa młodzieżowa „Promyków” wystąpi w widowiskowych Tańcach Górali Spiskich, zaś grupa dziecięca w efektownych Tańcach Podlaskich – oba układy w pięknych ludowych strojach z tych regionów. Koncert poprowadzą Jan Kłoczko i Tomasz Nowak. Scenariusz widowiska zakłada również niespodzianki filmowe.

„Jak w Kalejdoskopie” to także tytuł płyty muzycznej z piosenkami i pieśniami ludowymi we współczesnych aranżacjach, wydanej przez „Promyki” z okazji jubileuszu. Premiera najnowszego wydawnictwa Zespołu miała miejsce 28 października szczelnie wypełniając Salę Koncertową im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie. W trakcie koncertu Zespół zaprezentował 11 polskich utworów, które znalazły się na płycie a także przygotowane w formie niespodzianki na bis meksykańskie „Celito Lindo” wykonywane w języku hiszpańskim, którym „Promyki” podbiły publiczność w czasie tegorocznego tournée w Meksyku. Płyta kolportowana będzie również w trakcie koncertu – będzie nam przy tej okazji niezwykle miło za Państwa drobne wsparcie do zespołowej puszki. Płytę można ponadto otrzymać w biurze Gminnego Centrum Kultury w Łajskach (ul. Moniuszki 2 / róg Nowodworskiej).

 

Organizatorami tegorocznej edycji Festiwalu oraz Jubileuszu 20-lecia ZTL „Promyki” są Gmina Wieliszew i Powiat Legionowski, zaś patronat honorowy nad wydarzeniami objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Partnerami i sponsorami przedsięwzięcia są: AdRepublic – sponsor ZTL „Promyki”, Windsor Palace Hotel & Conference**** w Jachrance, TBS Wieliszew.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *