Facebook
WIELISZEW. Limit na papier

2016-11-06 1:18:35

Jedna z zatroskanych mam za pośrednictwem Facebooka zwróciła się do wójta Pawła Kownackiego z problemem dotyczącym brakiem kartek do ksero w szkole, do której uczęszcza jej dziecko.

Pani Beata napisała, że rodzice kserują dzieciom materiały edukacyjne na własny koszt i stwierdza, że nie do końca powinno tak to wyglądać. Wójt odpowiedział, że nic nie wie o tym problemie, jednocześnie doradził, aby o wszystkich tego typu sprawach rozmawiać z dyrekcją szkoły. Jak się szybko okazało do owych problemów dochodzi w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Skrzeszewie.

Świeżo mianowana dyrektor szkoły Natalia Guzowska w toku burzliwej dyskusji postanowiła odnieść się do tej sytuacji. Potwierdziła, iż obowiązują na papier pewne limity. „Moi nauczyciele mają dostęp do ksera i do materiałów biurowych, zarówno jedno jak i drugie są ewidencjonowane (przypominam, że odpowiadam za finanse publiczne), a jedna z maszyn ksero (2 maszyny w pokoju nauczycielskim) ma ustawione limity. Moim zdaniem wysokie limity. W klasie dziecka Pani Beaty, wychowawca od 11.10 ma ustawiony limit na 450 kopii – wychodzi 21 kopii na ucznia. W tym roku szkolnym wydaliśmy ponad 12 tys. na podręczniki i materiały ćwiczeniowe” – czytamy w odpowiedzi dyrektor szkoły. W ramach facebook`owej dyskusji, kilkoro rodziców już następnego dnia wsparło szkołę kilkoma ryzami papieru. Czy to jednak załatwia problem?

JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *