Facebook

WIELISZEW. Limit na papier

2016-11-06 1:18:35

Jedna z zatroskanych mam za pośrednictwem Facebooka zwróciła się do wójta Pawła Kownackiego z problemem dotyczącym brakiem kartek do ksero w szkole, do której uczęszcza jej dziecko.

Pani Beata napisała, że rodzice kserują dzieciom materiały edukacyjne na własny koszt i stwierdza, że nie do końca powinno tak to wyglądać. Wójt odpowiedział, że nic nie wie o tym problemie, jednocześnie doradził, aby o wszystkich tego typu sprawach rozmawiać z dyrekcją szkoły. Jak się szybko okazało do owych problemów dochodzi w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Skrzeszewie.

Świeżo mianowana dyrektor szkoły Natalia Guzowska w toku burzliwej dyskusji postanowiła odnieść się do tej sytuacji. Potwierdziła, iż obowiązują na papier pewne limity. „Moi nauczyciele mają dostęp do ksera i do materiałów biurowych, zarówno jedno jak i drugie są ewidencjonowane (przypominam, że odpowiadam za finanse publiczne), a jedna z maszyn ksero (2 maszyny w pokoju nauczycielskim) ma ustawione limity. Moim zdaniem wysokie limity. W klasie dziecka Pani Beaty, wychowawca od 11.10 ma ustawiony limit na 450 kopii – wychodzi 21 kopii na ucznia. W tym roku szkolnym wydaliśmy ponad 12 tys. na podręczniki i materiały ćwiczeniowe” – czytamy w odpowiedzi dyrektor szkoły. W ramach facebook`owej dyskusji, kilkoro rodziców już następnego dnia wsparło szkołę kilkoma ryzami papieru. Czy to jednak załatwia problem?

JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *