WIELISZEW. List otwarty mieszkańców Michałowa Reginowa do Ministra Mariusza Błaszczaka

2020-02-20 8:13:29

Wieliszewski radny Edwin Zezoń wraz z mieszkańcami Michałowa Reginowa zwrócili do Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka o pomoc w budowie: przejścia na peron w przy stacji kolejowej w Wieliszewie oraz dodatkowych zjazdów z DK61

Szanowny Panie Ministrze w imieniu własnym oraz mieszkańców Michałowa Reginowa serdecznie podziękować Panu za to, że po latach niemocy w sprawie budowy szpitala, rozbudowy drogi krajowej nr. 61 oraz przywrócenia połączenia kolejowego do Zegrza – sprawy nabrały tempa realizacyjnego. Wiemy, że bez Pańskiego zaangażowania w tak ważne dla nas i całego powiatu legionowskiego inwestycje – byłyby one niemożliwe do szybkiej realizacji.

Radny Edwin Zezoń

Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak

Mimo iż mamy świadomość licznych Pana obowiązków jako Ministra Obrony Narodowej ośmielamy się prosić Pana jako naszego posła, o dalszą pomoc w „dopracowaniu” zakresu i sposobu realizacji tych inwestycji. Otóż od wielu lat chcemy aby powstało przejście przez tory na peron stacji Wieliszew – od strony północnej (tj. ulicy Pięknej). Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców w sprawę zaangażowana jest też gmina Wieliszew. Wielokrotnie już czyniono ustalenia z PKP, ale teraz z uwagi na nowe połączenie do Zegrza i Tłuszcza koszty budowy tego przejścia wzrosły do kwoty ok.1,5 mln. zł. Gmina nie jest w stanie wyasygnować takich pieniędzy na to przejście, a PKP oświadczyło iż przejście o które wnioskujemy nie jest w zakresie przebudowy linii kolejowej Zegrze – Wieliszew i Tłuszcz – Wieliszew (załącznik). Prosimy zatem o włączenie budowy przejścia na peron w Wieliszewie do planów rewitalizacyjnych linii kolejowej Wieliszew – Zegrze.

Ponadto prosimy o pomoc w rozwiązaniu drugiego problemu, chodzi nam o zwiększenie ilości zjazdów z rozbudowywanej drogi krajowej nr. 61, na drogę serwisową, na odcinku ul. Nowodworska – wiadukt kolejowy w Michałowie Reginowie. Panie Ministrze bez tych zjazdów i skrzyżowania w okolicy „Polmozbytu” na ulicy Warszawskiej wiele firm rodzinnych po prostu zbankrutuje. Nasze propozycje (analogiczne do tych zastosowanych w Legionowie), są dokładnie znane dyrektorowi Sekulskiemu z GDDKiA i popierane przez Radę Gminy Wieliszew. Tak jak znane są nasze prośby o położenie nakładki asfaltowej na ulicy Polnej tj. tej ulicy z której korzystają pojazdy i ciężki sprzęt budowlany pracujący przy budowie DK61. Oni korzystają i niszczą nawierzchnię tej ulicy oraz pobocza, a my nie mamy później jak dojechać do swoich domów. To krótki odcinek ulicy ale jakże dla nas ważny – zarówno Powiat Legionowski jak i Wojewoda Mazowiecki nie pomogli nam w tej sprawie.
Panie Ministrze, a zarazem Panie Pośle wiem, że przy nawale spraw wagi państwowej nasze problemy są przysłowiową „kroplą w morzu” problemów, ale te problemy dokuczają nam i będą dokuczać nam latami – na co dzień. Skoro ma powstać nowa droga DK 61, czy zostać zrewitalizowana linia kolejowa do Zegrza – niech będzie to zrobione raz – solidnie i zgodnie z potrzebami mieszkańców – bo to im te inwestycje mają służyć. Ponieważ spotykamy się ze ścianą niemocy w rozwiązaniu tych problemów w PKP i GDDKiA, tak jak to bywało onegdaj – prosimy Pana Ministra o skuteczną pomoc.

Z wyrazami szacunku Edwin Zezoń
oraz mieszkańcy
Michałowa Reginowa

Komentarze

3 komentarze

  1. gość odpowiedz

    Obie opinie nie merytoryczne. Ujawniają wyłącznie negatywne emocje.

  2. KRIS odpowiedz

    Jeżeli już to nie WSZYSCY mieszkańcy Michałowa – Reginowa . Pewnie tylko Ci co mają coś do ugrania z panem radnym. A dlaczego pan radny nie interesuje się brakiem kanalizacji w Michałowi – Reginowie.

  3. Marek odpowiedz

    Pisownia listu oryginalna czy dziennikarz błysnął ortografią?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *