WIELISZEW. MAZUR 2017

2017-03-20 3:09:01

Wójt Paweł Kownacki zaprasza do udziału w XVII Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich WIELISZEW 2017 (organizowanych po raz trzeci w formule OPEN dla kat. od II do VII) oraz XVII Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich MAZUR 2017 (organizowanym dla kat. I A, B i C), organizowanych w dniach 8-9 kwietnia 2017 r. w Wieliszewie.

W piątek, 7 kwietnia, odbędą się ponadto VIII. Ogólnopolskie Warsztaty Taneczne i organizowane po raz trzeci Ogólnopolskie Sympozjum „Polskie Tańce Narodowe” (w tym roku poświęcone krakowiakowi), do udziału w których organizatorzy serdecznie zapraszają uczestników mistrzostw i konkursu, ale również gości zainteresowanych polskimi tańcami narodowymi.

MAZUR_fejsbuk

Głównym celem mistrzostw, konkursu oraz warsztatów i sympozjum jest ochrona dziedzictwa narodowego, propagowanie polskich tańców narodowych wśród społeczeństwa oraz rozbudzanie zainteresowań tą formą tańca wśród dzieci i młodzieży. Wieliszew gości taneczny czempionat po raz dziesiąty(!) w 17-letniej historii rozgrywania Mistrzostw Polski w tej dziedzinie. Będzie to jednocześnie 17. Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich rozgrywany w Wieliszewie.

JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *