WIELISZEW. Miał blisko promil w wydychanym powietrzu

2018-11-06 10:37:18

Policjanci z Wieliszewa zatrzymali 41-latka, kierującego pod wpływem alkoholu. Z ich ustaleń wynika, że Michał C. miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Zatrzymany stracił swoje prawo jazdy i wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo z art. 178 a kk. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności

Wczoraj, tuż po godzinie 16., policjanci z wieliszewskiego komisariatu patrolowali oznakowanym radiowozem  ulice  w Skrzeszewie. Ich uwagę  zwrócił jadący przed nimi opel, w którym nie działało oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Policjanci postanowili sprawdzić samochód oraz jego kierowcę i zatrzymali pojazd do kontroli.

Podczas interwencji patrolowcy ustalili, że oplem kierował  41-letni Michał C. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silny zapach alkoholu. Alkomat wskazał ponad promil w wydychanym przez kierowcę opla powietrzu.

Policjanci uniemożliwili  Michałowi C. dalszą jazdę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił na wieliszewski komisariat. Funkcjonariusze zatrzymali  także jego prawo jazdy. Policjanci po niezbędnych czynnościach procesowych zwolnili 41-latka i przekazali pod opiekę trzeźwej osoby.

Michał C. wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo z art. 178 a kk, za co grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP LEGIONOWO

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *