WIELISZEW. Niekończąca się opowieść

2017-09-23 3:45:40

Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę betoniarni w Kałuszynie, należącej do radnego Grzegorza Zbrocha. Jednakże radny ma różne wymówki, aby nie wykonywać prawomocnych wyroków sądu. Dlatego betoniarnia działa nadal


O sprawie piszemy od 2013 r. Wówczas Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję nakazującą rozbiórkę betoniarni w Kałuszynie, należącej do wieliszewskiego radnego Grzegorza Zbrocha. Wcześniej również wydawano takie decyzje nakazujące rozbiórkę, ale radnemu udawało się doprowadzić do ich uchylenia. Tym razem jednak decyzja została utrzymana w mocy przez kolejne instancje administracyjne i sądowe. We wrześniu 2016 r. Naczelny Sąd Administracyjny wydał ostateczny wyrok w tej sprawie, dlatego radny Zbroch powinien wykonać rozbiórkę urządzeń betoniarni, które powstały bez pozwolenia na budowę.

Drwi z wyroków?

W kwietniu 2017 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego (PINB) przeprowadził kontrolę betoniarni w Kałuszynie. Chciał sprawdzić, czy decyzja o rozbiórce została wykonana. Z informacji sąsiadów wynikało bowiem, że rozbiórki nie było, a zakład działa pełną parą. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że radny tłumaczył niezastosowanie się do wyroku sądu okresem lęgowym ptaków. Na stojących w betoniarni silosach bowiem, podobno znajdują się ptasie gniazda.

Urlop ważniejszy

Ponowna kontrola PINB miała być przeprowadzona 10 lipca br. Do kontroli jednak nie doszło. Jerzy Grzegorzewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego poinformował redakcję, że wpłynęły do niego informacje, że właściciel betoniarni chce przełożyć termin kontroli. Powodami miał być urlop oraz inne obowiązki. Radny miał także poinformować PINB, że ustanowił nowego pełnomocnika i ten potrzebuje więcej czasu na zapoznanie się ze sprawą. W ten sposób okazuje się, że urlop jest ważniejszy niż decyzje nadzoru budowlanego oraz wyroki sądów.

Znowu ptaki

15 września odbyła się kolejna kontrola PINB. Jak udało nam się ustalić betoniarnia nadal funkcjonuje. Pełnomocnik radnego Zbrocha po raz kolejny powołał się na okres lęgowy ptaków. To już rok od wydania przez Naczelny Sąd Administracyjny ostatecznego wyroku w tej sprawie i kolejny rok bezprawnego procederu. Data kolejnej kontroli jest jeszcze nieznana

KT

Komentarze

1 komentarz

  1. Kazimierz odpowiedz

    SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI. TAK DZIAŁA UKŁAD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *