WIELISZEW–NIEPORĘT. Do Zegrza za 4 lata?

2016-11-17 11:28:00

W siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego odbyło się spotkanie poświęcone rewitalizacji linii kolejowej nr 28 Wieliszew – Zegrze. Zapowiedziano, że prace budowlane mogą się rozpocząć na przełomie 2018 i 2019 roku
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych, ZTM, Szybkiej Kolei Miejskiej, starosta Powiatu Legionowskiego oraz włodarze samorządów lokalnych.

– Podstawowym efektem spotkania było przedstawienie realnych planów PKP PLK, które już w tym roku rozpoczynają przetarg na studium wykonalności, które jest częścią wniosku na rewitalizację naszej linii w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Mazowsza. Prace nad studium będą prowadzone w 2017 roku i co bardzo ważne studium będzie konsultowane z samorządami. Prace budowlane mogą się rozpocząć nawet na przełomie roku 2018 i 2019 – poinformował Paweł Kownacki, wójt gminy Wieliszew.

Jak podkreśla wójt, na linię do Zegrza należy spoglądać jako szansę dla całego regionu. W ramach realizacji studium ma być analizowana lokalizacja stacji pod roboczą nazwą Wieliszew Główny lub Wieliszew Rondo. Realizacja kursów SKM do Zegrza spowoduje zwiększenie liczby kursów przez gminę Wieliszew zarówno do obecnych stacji Wieliszew i Michałów-Reginów, jak i do tej zaplanowanej blisko ronda na DK 61 w Zegrzu.

DB

Komentarze

3 komentarze

 1. Edwin Zezoń odpowiedz

  Pamiętam jak 10 lat temu dzięki staraniom stowarzyszenia “Etyka I Prawo” przy wsparciu ówczesnego wójta Gminy Wieliszew Pana Waldemara Kownackiego uruchamialiśmy Michałka do Michałowa Reginowa i Wieliszewa. Pamiętam też przeciwników i powody dla których pociąg nie pojechał do Zegrza. Przeciwnicy zmienili zdanie i aż miło ich teraz słuchać. Tylko tyle, że słuchamy ich już od co najmniej trzech kadencji. Co do przeszkód to doszły nowe, ale tory można położyć raz jeszcze, pobudować nowy dworzec no i co ważne Fermata już nie będzie blokowała torowiska. Naprawdę życzę tej inwestycji powodzenia, ale tyle razy obiecywano nam przywrócenie tego jakże ważnego połączenia, dlatego nie chciałbym aby i tym razem kolejna obietnica – tj. rozpoczęcie realizacji rewitalizacji w roku wyborczym tj. jesień 2018 zakończyła się – kiełbaską wyborczą na placyku po byłej FERMACIE. I jeszcze pomyślcie Panowie prezydenci, starostowie i wójtowie, o tym aby do Zegrza można było przyjeżdżać “na pociąg do pracy” ale tak jak dawniej również na publiczna plażę, bo teraz takowej już chyba nie ma – a była.

 2. Daro odpowiedz

  Kiedy jakimś cudem uda się reaktywować linię kolejową do Zegrza mamy murowany paraliż dróg w pobliżu przejazdu na Piaskach
  Rozbudowa linii do Zegrza bez budowy bezkolizyjnego przejazdu przez tory na Piaskach nie ma sensu
  Podejrzewam że władze powiatu doskonale zdają sobie z tego sprawę stąd tyle się mówi a nic nie robi w sprawie reaktywacji linii do Zegrza

 3. Tomek odpowiedz

  Dobrze by bylo jakby juz na tym etapie zaplanowali jakies bezkolizyjne przejazdy przez tory, bo juz teraz na przejazdach w Piaskach i Lajskach sie stoi ze wzgledu na wiekszy ruch pociagow w kierunku Litwy. Do tego fantastyczny prezydent Legionowa, nasz ulubieniec Smogorzewski, skasowal niedawno przejazd przez tory na Kolejowej (zastepujac go kladka), a przebudowa wiaduktu na drodze 61 jeszcze kilka lat potrwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *