WIELISZEW. Od Kofty… do Korcza – koncert Michała Bajora w Klenczonie

2018-11-25 7:55:16

W piątek 14 grudnia o godz. 19.00 w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie odbędzie się muzyczne spotkanie z jednym z najpopularniejszych i najoryginalniejszych polskich wykonawców piosenki aktorskiej – Michałem Bajorem promującym dwupłytowe wydawnictwo „Od Kofty… do Korcza”. Bilety w cenie 95 zł dostępne od poniedziałku 26 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach – uwaga, brak możliwości rezerwacji telefonicznej, zakupu biletów dokonujemy w biurze GCK

45 lat temu, niespełna 16-letni Michał Bajor, mając już za sobą epizod opolski debiutował na scenach festiwali w Zielonej Górze (wygrywając w konkursie) i w Sopocie (jako zaproszony do udziału w festiwalu). Wtedy też jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z zapisem piosenki wykonywanej przez artystę na obu wydarzeniach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu. Pierwszą „dorosłą” płytę (winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku.

Podwójny album „Od Kofty… do Korcza” i promująca go trasa koncertowa podsumowuje kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką i jest dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor:

„Kofta – bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz – bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego napisanych dla mnie muzycznych perełek”.

Na repertuar jubileuszowego koncertu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te, o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora. Dla jego sympatyków zaś ten zbiór będzie niewątpliwie wymarzoną i niezastąpioną perłą w całej dyskografii oraz wyjątkowym koncertowym doświadczeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *