WIELISZEW. Oddział chorób wewnętrznych i chirurgia w Wieliszewie!

2017-03-29 2:47:35

Dobre wieści dla mieszkańców powiatu legionowskiego, którzy z utęsknieniem czekają na szpital. W połowie przyszłego roku w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym w Wieliszewie powstanie oddział chorób wewnętrznych, a także chirurgia. Łącznie na tych oddziałach przybędzie 100 łóżek! Skoro lokalni politycy nie mogą, to prywatny inwestor zaczyna spełniać podstawowe potrzeby medyczne mieszkańców


O szpitalu w powiecie legionowskim mówi się od lat. Jego rychłe powstanie zapowiadali przeróżnej maści lokalni politycy przy okazji co rusz zbliżających się wyborów. Tymczasem pozostający lekko w cieniu Mazowiecki Szpital Onkologiczny z Wieliszewa już od kilku miesięcy rozbudowuje się o kolejne, tym razem trzecie już skrzydło.

Choroby wewnętrzne i chirurgia
– Z przekonaniem mogę powiedzieć, że jest to inwestycja niezwykle ważna i potrzebna. Szpital Onkologiczny w Wieliszewie jako jedyny na Mazowszu, poza Centrum Onkologii w Warszawie, prowadzi leczenie onkologiczne metodami skojarzonymi w sposób kompleksowy, przy zachowaniu najwyższych standardów. (…) Dlatego też popieram tę inwestycję – przyznał wójt Paweł Kownacki. Mazowiecki Szpital Onkologiczny z Wieliszewa jest placówką w pełni prywatną jednak spełniającą wszelkie standardy narzucone przez ministerstwo zdrowia. Pacjenci chorzy na nowotwory są w niej leczeni w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. O potrzebie i uznaniu tej placówki niech świadczy fakt, że leczą się w niej pacjenci z całej Polski, a szpital już w latach 2014–2015 był rozbudowywany. Od kilku miesięcy trwa kolejna rozbudowa o nowe skrzydło. I nie chodzi tym razem o onkologię. – W nowo budowanym budynku szpitala planujemy uruchomić oddział wewnętrzny i oddział chirurgii ogólnej o łącznej liczbie ok. 100 łóżek. Zakończenie inwestycji i oddanie do użytkowania planowane jest na drugą połowę 2018 roku – potwierdziła naszej redakcji Justyna Świeżek, prezes Krajowej Fundacji Medycznej.

Stworzyć szpital na miarę potrzeb
To dość zaskakujące informacje, choć jak widać Krajowa Fundacja Medyczna dostrzegła potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu legionowskiego stąd pomysł na stworzenie bloku oddziału chorób wewnętrznych, a także chirurgii. – Absolutnie popieram rozbudowę tego szpitala. Nie po raz pierwszy prywatny inwestor zawstydza działania władz samorządowych. Namawiam starostę do tego, aby z takimi biznesmenami jacy są tutaj rozmawiać. Nie obiecywać, nie mówić ciągle o Legionowie, tylko skoncentrować wysiłki właśnie w Wieliszewie – powiedział radny Edwin Zezoń. Jak widać, możliwe, że za kilka lat nie będziemy musieli rozmawiać o potrzebie budowy szpitala, gdyż ten już powstaje bez szumnych zapowiedzi polityków. – Dziś byłem zapisać się na wizytę do kardiologa, jakaś tragedia. Najbliższa możliwa wizyta dopiero na grudzień tego roku, a mamy dopiero marzec! Człowiek wcześniej umrze, nim się dostanie do tego lekarza – powiedział zdenerwowany mieszkaniec Legionowa, który jednocześnie wyraził nadzieję, że szpital na miarę potrzeb powstanie w końcu, choćby w sąsiednim Wieliszewie.

DB

Komentarze

2 komentarze

  1. brygida odpowiedz

    Świetna sprawa., Jak najbardziej jest potrzeba

  2. Roberto odpowiedz

    Od dawna wskazywałem na potrzebę wzmocnienia przez Legionowo szpitala w Wieliszewie i stworzenia czegoś na miarę szpitala powiatowego. Były kiedyś jakieś akcje w wykupywanie przez miasto udziałów, etc…Dobrze że coś się zmienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *