Facebook


Odpowie za podpalenie i groźby

2016-04-06 8:54:43

Zarzutami za zniszczenie mienia i wypowiadanie gróźb zakończyła się interwencja policjantów wobec 68-letniego Mariana J. Mężczyzna podejrzany jest o podpalenie stogu siana, od którego zajęło się drewniane pomieszczenie gospodarcze. Wcześniej 68-latek groził już pokrzywdzonemu podpaleniem. Podejrzany przyznał się do winy. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 4 kwietnia po godz. 15 do dyżurnego wieliszewskiego komisariatu zadzwonił mieszkaniec Łajsk i powiadomił o pożarze na jego posesji. Natychmiast na miejsce udali się policjanci i strażacy. Mundurowi ustalili, że właściciel posiada prywatny monitoring, na którym widać jak mężczyzna podpala stóg siana, a następnie ogień rozprzestrzenia się na stojący obok drewniany budynek gospodarczy.

Podejrzanym okazał się mieszkający na jednej posesji z pokrzywdzonym 68-letni Marian J. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do legionowskiej komendy. Badanie na alkomacie wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Sprawą zajęli się dochodzeniowcy z Wieliszewa. Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów zniszczenia mienia i kierowania gróźb karalnych gdyż okazało się, że mężczyzna wcześniej groził już właścicielowi podpaleniem. Przesłuchiwany Marian J. tłumaczył policjantom, że podpalił siano bo długo już leżało i przeszkadzał mu bałagan.

Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Teraz karany już w przeszłości mężczyzna będzie musiał ponieść odpowiedzialność za swoje zachowanie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *