WIELISZEW. Ogromny pożar łąk

2015-07-06 2:27:10

W sobotę 4 lipca około godziny 15.00 wybuchł ogromny pożar łąk w Krubinie i Sikorach. Słup ognia był na tyle duży, że dym był widoczny aż w Legionowie.

Akcja gaśnicza była bardzo utrudniona ze względu na brak w pobliżu miejsca zdarzenia hydrantów, ponadto ogromne zadymienie i temperatura ponad 40 stopni Celcjusza nie pomagała w opanowaniu sytuacji. Sam teren również był trudny w działaniach. Jak tłumaczyli strażacy w wielu miejscach był wąski dojazd, a sama ziemia była bardzo grząska. W akcji brało udział ponad 71 zastępów straży pożarnej, a poza jednostkami z powiatu legionowskiego w gaszeniu pożaru uczestniczyły również jednostki z ościennych powiatów. Łącznie w akcji gaszenia nieużytków rolnych na terenie wieliszewskich miejscowości brało udział ponad 280 strażaków. Jeszcze w poniedziałek około południa trwało dogaszanie ognia. Żywioł łącznie strawił 50 ha łąk od Krubina aż do Sikor. Nie wiadomo co było przyczyną tak ogromnego pożaru. Nieoficjalnie mówi się, że ogień wybuchł w kilku miejscach jednocześnie, co świadczyć by mogło na podpalenie.

DB

Podobne artykuły

Komentarze

1 komentarz

  1. to ja odpowiedz

    Przyroda nie obroni się przed agresją człowieka i deweloperów, próbujących wyciąć wszystkie lasy. zabudować i ogrodzić wszystkie wolne przestrzenie. Niedługo u ns w powiecie będzie tylko beton i goła ziemia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *