WIELISZEW. Policja rozbiła szajkę złodziei włamywaczy

2018-01-19 3:21:11

W ręce policjantów z Wieliszewa wpadła grupa młodych mężczyzn podejrzana o dokonywanie kradzieży na terenie gmin: Wieliszew oraz Jabłonna. 21-letni Remigiusz K; 27-letni Hubert K usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, zaś zatrzymany 28-letni Michał K. zarzut kradzieży

Do zatrzymania mężczyzn doszło w związku ze zgłoszeniem włamania do sklepu w Kałuszynie. Podejrzani mężczyźni najpierw wybili przy użyciu siekiery szybę w drzwiach oraz roletę antywłamaniową a później ukradli dwie butelki alkoholu. Właścicielka sklepu oszacowała straty na kwotę 3 tys. złotych. Przybyli na miejsce włamania policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu. Zabezpieczone nagranie pozwoliło na zatrzymanie 21 oraz 27-latka. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w mieszkaniu jednego z nich siekierę, która prawdopodobnie została użyta w trakcie włamania. Jak podaje podkom. Emilia Kuligowska z legionowskiej Komendy Powiatowej Policji policjanci z Jabłonny prowadzili podobne śledztwo dotyczące kradzieży alkoholu oraz kosmetyków na terenie Chotomowa oraz Michałowa-Reginowa. Zebrane materiały pozwoliły połączyć obie te sprawy oraz zatrzymać również 28-letniego Michała K.
Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty. Decyzją Sądu Hubert K. oraz Remigiusz K. zostali objęci dozorem policyjny, Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

Fot: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *