WIELISZEW. “Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – debata społeczna

2019-10-24 11:32:15

 

Wczoraj o godz. 17.00 w Urzędzie Gminy Wieliszew, policja zorganizowała debatę społeczną pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących na co dzień z Policją oraz oczywiście mieszkańców gminy. W spotkaniu prócz policjantów uczestniczyli także mieszkańcy gminy Wieliszew i samorządowcy

Podczas debaty poruszono trzy główne kwestie: bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Omówiona została praca dzielnicowych oraz analiza zdarzeń kryminalnych. Uczestnikom debaty przypomniano o aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym, jako policjantem tzw.: “pierwszego kontaktu”.

Po zakończeniu części prowadzonej przez policjantów, pomiędzy uczestnikami debaty wywiązały się dyskusje i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano m.in.; o pracy dzielnicowych i miejscach gdzie dochodzi do naruszenia przepisów ruchu drogowego oraz porządkowych – głównie miejsc, w których mieszkańcy zauważają naruszenia prawa związane z piciem alkoholu wbrew przepisom oraz palenia w piecach niedozwolonym paliwem. Poruszony został również temat działań profilaktycznych w placówkach oświatowych na terenie gminy.

????????????????????????????????????

Merytoryczne wnioski i uwagi uczestników spotkania na temat bezpieczeństwa w gminie Wieliszew zostały zapisane. Będą analizowane i wdrażane podczas codziennej policyjnej służby, aby działania podejmowane przez policjantów zwiększały poziom i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

Źródło: KPP Legionowo/ red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *