WIELISZEW. “Porozmawiajmy o bezpieczeństwie” odbyła się debata społeczna

2018-09-13 11:40:52

Na zorganizowanej przez ppolicję debacie społecznej, o bezpieczeństwie pieszych, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa rozmawiali z mieszkańcami gminy Wieliszew policjanci na czele z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie mł.insp. Dariuszem Chojnowskim

We wtorek o godz. 17.00 w Urzędzie Gminy Wieliszew przy ul. Modlińskiej 1, policjanci zorganizowali debatę społeczną pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących na co dzień z Policją oraz oczywiście mieszkańców gminy. W debacie Policję reprezentowali: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Legionowiei, Komendant Komisariatu Policji w Wieliszewie wraz ze swoim zastępcą, dzielnicowy z komisariatu w Wieliszewie.. Obecni byli Z-ca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Legionowie oraz Oficer prasowy legionowskiej komendy. W spotkaniu uczestniczyli także mieszkańcy gminy Wieliszew i samorządowcy. Obecny był m.in. Wójt Gminy Wieliszew oraz Przewodniczący Rady Gminy Wieliszew.

Podczas debaty poruszono trzy główne kwestie: bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Omówiona została praca dzielnicowych oraz analiza zdarzeń kryminalnych i drogowych. Uczestnikom debaty przypomniano o aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym, jako policjantem tzw.: “pierwszego kontaktu”.

Po zakończeniu części prowadzonej przez policjantów, pomiędzy uczestnikami debaty wywiązały się dyskusje i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano m.in.; o pracy dzielnicowych i miejscach gdzie dochodzi do naruszenia przepisów ruchu drogowego oraz porządkowych – głównie miejsc, w których mieszkańcy zauważają naruszenia prawa związane z zaśmiecaniem miejsc publicznych i piciem alkoholu wbrew przepisom.

Uczestnicy spotkania zgłaszali swoje uwagi m.in. na temat zagrożeń w ruchu drogowym związanych z przejściem dla pieszych na ul. Modlińskiej, na wysokości nr 52 w Wieliszewie. Okazało się, że ten temat jest już przedmiotem działań funkcjonariuszy legionowskiej drogówki, którzy otrzymywali sygnały od mieszkańców Wieliszewa za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. – „Osobiście zapoznawałem się z lokalizacją tego przejścia i wysłałem już pismo do zarządcy drogi z propozycjami, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie. Jeśli to będzie konieczne będę także współpracował w tym zakresie z urzędem gminy” – poinformował zebranych kom. Grzegorz Kusio, a Wójt Gminy Wieliszew Pan Paweł Kownacki zadeklarował pełne wsparcie w tej sprawie. Mieszkańcy dziękowali też policjantom za ich zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Gminie Wieliszew, m.in. za działania patroli ruchu drogowego w rejonie tunelu w Janówku, gdzie – zdaniem mieszkańców – policjanci skutecznie reagują na przekraczanie przez kierujących pojazdami dozwolonej prędkości jazdy.

Merytoryczne wnioski i uwagi uczestników spotkania na temat bezpieczeństwa w gminie Wieliszew zostały zapisane. Będą analizowane i wdrażane podczas codziennej policyjnej służby, aby działania podejmowane przez policjantów zwiększały poziom i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. – „To była spokojna i merytoryczna debata mężczyzn, którym zależy na bezpieczeństwie w Gminie Wieliszew” – na zakończenie, podsumował spotkanie i podziękował zebranym kom. Jarosław Florczak.

 

Fot: KPP Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. Fred odpowiedz

    Zróbcie lepiej debatę i porozmawiajcie o komunikacji zbiorowej. Zostawcie to co policji dla policji niech się wykazują, za to im płacą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *