Facebook

WIELISZEW. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie” odbyła się debata społeczna

2018-09-13 11:40:52

Na zorganizowanej przez ppolicję debacie społecznej, o bezpieczeństwie pieszych, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa rozmawiali z mieszkańcami gminy Wieliszew policjanci na czele z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie mł.insp. Dariuszem Chojnowskim

We wtorek o godz. 17.00 w Urzędzie Gminy Wieliszew przy ul. Modlińskiej 1, policjanci zorganizowali debatę społeczną pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących na co dzień z Policją oraz oczywiście mieszkańców gminy. W debacie Policję reprezentowali: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Legionowiei, Komendant Komisariatu Policji w Wieliszewie wraz ze swoim zastępcą, dzielnicowy z komisariatu w Wieliszewie.. Obecni byli Z-ca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Legionowie oraz Oficer prasowy legionowskiej komendy. W spotkaniu uczestniczyli także mieszkańcy gminy Wieliszew i samorządowcy. Obecny był m.in. Wójt Gminy Wieliszew oraz Przewodniczący Rady Gminy Wieliszew.

Podczas debaty poruszono trzy główne kwestie: bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Omówiona została praca dzielnicowych oraz analiza zdarzeń kryminalnych i drogowych. Uczestnikom debaty przypomniano o aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym, jako policjantem tzw.: „pierwszego kontaktu”.

Po zakończeniu części prowadzonej przez policjantów, pomiędzy uczestnikami debaty wywiązały się dyskusje i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano m.in.; o pracy dzielnicowych i miejscach gdzie dochodzi do naruszenia przepisów ruchu drogowego oraz porządkowych – głównie miejsc, w których mieszkańcy zauważają naruszenia prawa związane z zaśmiecaniem miejsc publicznych i piciem alkoholu wbrew przepisom.

Uczestnicy spotkania zgłaszali swoje uwagi m.in. na temat zagrożeń w ruchu drogowym związanych z przejściem dla pieszych na ul. Modlińskiej, na wysokości nr 52 w Wieliszewie. Okazało się, że ten temat jest już przedmiotem działań funkcjonariuszy legionowskiej drogówki, którzy otrzymywali sygnały od mieszkańców Wieliszewa za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. – „Osobiście zapoznawałem się z lokalizacją tego przejścia i wysłałem już pismo do zarządcy drogi z propozycjami, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie. Jeśli to będzie konieczne będę także współpracował w tym zakresie z urzędem gminy” – poinformował zebranych kom. Grzegorz Kusio, a Wójt Gminy Wieliszew Pan Paweł Kownacki zadeklarował pełne wsparcie w tej sprawie. Mieszkańcy dziękowali też policjantom za ich zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Gminie Wieliszew, m.in. za działania patroli ruchu drogowego w rejonie tunelu w Janówku, gdzie – zdaniem mieszkańców – policjanci skutecznie reagują na przekraczanie przez kierujących pojazdami dozwolonej prędkości jazdy.

Merytoryczne wnioski i uwagi uczestników spotkania na temat bezpieczeństwa w gminie Wieliszew zostały zapisane. Będą analizowane i wdrażane podczas codziennej policyjnej służby, aby działania podejmowane przez policjantów zwiększały poziom i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. – „To była spokojna i merytoryczna debata mężczyzn, którym zależy na bezpieczeństwie w Gminie Wieliszew” – na zakończenie, podsumował spotkanie i podziękował zebranym kom. Jarosław Florczak.

 

Fot: KPP Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. Fred odpowiedz

    Zróbcie lepiej debatę i porozmawiajcie o komunikacji zbiorowej. Zostawcie to co policji dla policji niech się wykazują, za to im płacą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *