WIELISZEW. Próbowali “zwinąć” kabel

2015-07-16 3:40:25

Policjanci z Komisariatu Policji w Wieliszewie wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei z Nasielska udaremnili kradzież kabla trakcji elektrycznej biegnącej wzdłuż torów w Janówku Pierwszym. Podczas interwencji jeden ze sprawców znieważył policjantów. 

 

Funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei z Nasielska patrolując teren w Janówku Pierwszym zauważyli jak dwóch mężczyzn próbuje wykopać z ziemi kabel trakcji elektrycznej biegnący wzdłuż torów kolejowych. Patrol SOK od razu wezwał miejscowych policjantów. Mundurowi na gorącym uczynku zatrzymali – jak się później okazało – dwóch braci, mieszkańców powiatu nowodworskiego, 33-letniego Rafała B. oraz 37-letniego Marcina B.

Podczas zatrzymania Rafał B. słownie znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Bracia trafili do legionowskiej komendy. Jak ustalili śledczy w przeszłości byli już karani. Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży w warunkach recydywy, a Rafał B. dodatkowo znieważenia policjantów na służbie. Obaj przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo, MaCh

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *