WIELISZEW. „Promyki” i premiera płyty muzycznej -JAK W KALEJDOSKOPIE – jubileuszowy koncert wokalny Zespołu Tańca Ludowego 

2018-10-26 7:30:11

W niedziela, 28 października, godz. 19.00 wSala Koncertowa im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie (ul. Modlińska 1) z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia „Promyki” wydają płytę muzyczną z piosenkami i pieśniami ludowymi we współczesnych aranżacjach, które po raz pierwszy zaprezentują publiczności w trakcie koncertu w Sali Klenczona w niedzielę 28 października.

Usłyszymy 11 polskich utworów, które znalazły się na płycie zatytułowanej „Jak w Kalejdoskopie” a Zespół przygotował też niespodziankę na bis. Po koncercie będzie można otrzymać płytę – mile widziane drobne wsparcie do zespołowej puszki! Bezpłatne wejściówki dostępne w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach od 10 października.

Nagrań na płytę z udziałem uznanych muzyków (tworzących m.in. Kwartet Polonika, laureata Fryderyka 2014 z album roku w muzyce współczesnej) oraz członków ZTL „Promyki” (przygotowanych przez instruktora wokalnego Dariusza Golca) dokonano na przestrzeni kilku miesięcy (lipiec-październik 2018 r.) w zaaranżowanej na studio nagrań przestrzeni w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach. To drugie muzyczne wydawnictwo w historii Zespołu – pierwszym była płyta „Kolędy. Co by się Wom dazyło” nagrana w Studio Laski i wydana w październiku 2007 roku. W obu przypadkach za opracowanie muzyczne i nagrania odpowiadał Przemysław Marcyniak. Okładkę najnowszej płyty Wieliszewian zaprojektował krakowski artysta grafik Michał Zakrzewski, a wydawnictwo promuje utwór „Koziry”, którego możemy wysłuchać na portalu youtube: http://www.youtube.com/watch?v=-ezOgZfhIW8

Jubileuszowi 20-lecia ZTL „Promyki” patronują Gmina Wieliszew i Powiat Legionowski, zaś patronat honorowy nad wydarzeniami objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Partnerami i sponsorami są: Windsor Palace Hotel & Conference**** w Jachrance, AdRepublic – sponsor ZTL „Promyki”, TBS Wieliszew.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *