WIELISZEW. „Promyki” w drodze do Meksyku

2018-09-07 12:33:33

W czwartek 6 września o 6.25 rano czasu polskiego wystartowali z Okęcia, by po niemal 17 godzinach podróży via Paryż dotrzeć do Ciudad de México – 3 najludniejszej metropolii świata. To 26 zagraniczny wyjazd Zespołu Tańca Ludowego “Promyki” z Wieliszewa, 14 kraj i 4 odwiedzany kontynent. Udział w międzynarodowym festiwalu folklorystycznym organizowanym w meksykańskim stanie Hidalgo to debiut “Promyków” na kontynencie północnoamerykańskim.

W dniach 6-18 września nasi tancerze będę reprezentować Gminę Wieliszew, Powiat Legionowski, Mazowsze, Polskę i wreszcie Europę (jako jedyny jej przedstawiciel) na 10 koncertach w 9 miastach pełnego azteckich zabytków stanu Hidalgo, a ich tournée objęła patronatem Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Meksyku. Wizyta Zespołu i jego koncerty wpiszą się w obchody 90. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Meksykiem. Obok Wieliszewian na festiwalowych scenach zaprezentują się zespoły z Kolumbii, Meksyku i Paragwaju, a w Festiwalu biorą również udział zespoły z Argentyny, Brazylii, Chile, Ekwadoru, Hondurasu, Kostaryki, Panamy i Peru!

W ten sposób grupa młodzieżowa Zespołu chce pobić ubiegłoroczny rekord odległości (pamiętna wyprawa do Korei Płd.). Pobyt w Meksyku relacjonowany będzie na profilu Zespołu w społecznościowym serwisie Facebook – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło “Promyki Folk Dance Ensemble” lub kliknąć: http://www.facebook.com/folkdanceensemble.promyki/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *