WIELISZEW. “Przed gminą stoją do rozwiązania bardzo istotne problemy” – Edwin Zezoń – wieliszewski radny

2020-01-06 6:30:59

To i Owo: Co według Pana wydarzyło się najważniejszego w gminie w mijającym roku?

Edwin Zezoń: W gminie Wieliszew moim zdaniem były takie trzy wydarzenia; 1) Kontynuacja wydawania bardzo dużej ilości decyzji W-Z (warunków zabudowy) z wysokim współczynnikiem intensywności zabudowy, a w konsekwencji zmiana charakteru zabudowy gminy z jednorodzinnej na “blokowiskową” lub manufakturową ( tzn. kilkanaście domów jednakowych ). 2) Drastyczna podwyżka opłat za wywóz odpadów komunalnych – jestem pewien, że gdyby w roku 2012 radni posłuchali mnie w/s modernizacji sortowni w Jaskółowie dziś płacilibyśmy znacznie mniej za odpady komunalne, a tak perspektywa dalszego wzrostu tych kosztów jest bardzo realna 3)Konsultacja budowy  czterech obiektów oświatowych w systemie Partnerstwa Publiczno Prywatnego – gdyby do tego doszło, zadłużono by gminę (w skali 20 lat, łącznie z planowanym zadłużeniem na 2023 rok) na kwotę ponad 200.000.000 zł. Taka decyzja spowodowałaby  “posuchę” inwestycyjną na długie lata a w konsekwencji zahamowała harmonijny rozwój gminy. Następny wójt i rada gminy byłaby jedynie “kasjerem spłacającym długi”.

TiO: Jakie wyzwania stoją przed gminą w przyszłym roku?

EZ: Przed gminą stoją do rozwiązania bardzo istotne problemy; 1) zahamowanie jednorodzinnego charakteru zabudowy,  poprzez ograniczenie ilości wydawanych decyzji WZ-  tylko szybo uchwalane nowe plany miejscowe lub ich zmiana ukrócą ten proceder. 2) wybranie bezpiecznych dla budżetu i rozwoju  gminy wariantów rozwiązania problemów oświatowych – zapewniam jest to możliwe. 3) powrót do koncepcji  modernizacji sortowni odpadów w Jaskółowie. Powtarzam sortowni a nie śmieciowiska czy spalarni – sortowni  której odpady będą wywożone z zyskiem. 4) Poprawa jakości gminnej opieki medycznej a także i poziomu nauczania w gminnych placówkach oświatowych.

TiO: Czego życzy Pan sobie w 2020 roku, a czego mieszkańcom?

EZ: Jako radny życzyłbym mieszkańcom Gminy Wieliszew,  tego aby mieli powody do dumy z zamieszkiwania w naszej gminie oraz dużo zadowolenia z trafnych decyzji radnych które zdecydują o naszej wspólnej przyszłości. A tak osobiście, to życzę dużo zdrowia, szczęścia rodzinnego, spełnienia ich marzeń, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, szczęśliwego Nowego roku 2020, a dzieciom hojnego Mikołaja. Sobie natomiast na gruncie społecznym chciałbym życzyć tego abym bym bardziej wysłuchiwany przez wójta i innych radnych – zbyt wiele razy okazywało się, że moje odrzucone propozycje okazywały się po czasie trafne. Samemu sobie nie wypada składać życzeń ale jeśli już to chciałbym mieć dobre zdrowie i więcej czasu dla siebie i rodziny.

red.

Komentarze

6 komentarzy

 1. Stefan odpowiedz

  Budować tylko domki jednorodzinne, ale nie stojące ciurkiem jednakowe monotonne kopie – jak baki z piasku z tej samej foremki – nowoczesne czworaki – ohyda. A co do wydawania WZ – tek i PPP to chyba nie trzeba tłumaczyć po co to wszystko zostało wymyślone.

 2. Bunia odpowiedz

  Co za gość? Skąd gi wzieliście? Z jednej strony bloki mu się nie podobają, z drogiej mówi, że trzeba zatrzymać budownictwo jednorodzinnych domów?!!! To w czym ludzie mają mieszkać? BTW. Z tego co wiem, to ten radny mieszka na terenie gminy Serock… oj uczciwie to Pan nie postępuje…

 3. PPP odpowiedz

  bardzo wyważony i merytoryczny wywiad, niestety polityka słupa ogłoszeniowego i szczerzenia zębów własnych i Chetana musi odejść do lamusa……..

  1. Rudy odpowiedz

   Niesamowite, mieć wójta w znajomych na facebooku i mieć do niego żal, że gość na prywatnym koncie publikuje zdjęcie psa – Chetana, którego wszyscy znajomi wójta znają. Swoją drogą chyba powinien zweryfikować swoich znajomych bo takich znajomych nikomu nie wypada życzyć. PPP – żenada.

   1. rude jest piekne odpowiedz

    fszczonsające, kto prosił ruskie, same przyszli……;)

 4. Roman odpowiedz

  Zgadzam się jak mało z kim w 100 % panie radny. Szkoda, że jest Pan osamotniony w tej radzie.W Wieliszewie powinno się budować wyłącznie domki jednorodzinne, te bloki nikomu nie są potrzebne a już na pewno nie w takiej ilości. Co do śmieci to uważam, że 10 zł od osoby przepłacamy. Dla przykładu Jabłonna zorganizowała przetarg chyba w granicach 20 zł/osobę. A i jeszcze warto dodać, że nasi włodarze dali nam zniżkę – 1zł jak masz kompostownik (śmiech). Rozumiem zatem, że za segregowane płacę 27 zł od osoby czyli około 10 zł za 1 worek. Co do PPP to nie jest dobry czas na inwestycję- firmy mają teraz wysokie marże. Wieliszew powinien sukcesywnie ze środków własnych ew. z kredytów finansować te projekty w przeciwnym wypadku może czekać nas zapaść lub drastyczne podwyżki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *