WIELISZEW/SKRZESZEW. Horror mieszkańców ul. Brygady Pościgowej

2019-05-10 3:37:27

Trwający od końca lutego remont ul. Nowodworskiej w Skrzeszewie ściąga sen z powiek mieszkańców ul. Brygady Pościgowej i Leśnej. Wszystko za sprawą problemów stwarzanych przez objazd, który poprowadziła tędy gmina. A remont ma potrwać co najmniej do października


Jak wspominają nasi rozmówcy, przed remontem ul. Brygady Pościgowej i Leśnej przypominały drogi osiedlowe służące mieszkańcom jako dojazd do swoich posesji. Wszystko zmieniło się 26 lutego br. kiedy rozpoczął się remont mostku na Drodze Wojewódzkiej 631 w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego. Wraz z jego rozpoczęciem wprowadzono tędy objazd, a na wąskich uliczkach pojawiły się samochody osobowe oraz ciężarówki.
Pędzą na łeb, na szyję
Pędzący szutrowymi drogami kierowcy za nic sobie mają spokój i bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców. Ci od dłuższego czasu cierpią nie tylko przez hałas, ale również przez tumany piachu i kurzu wzbijane przez przejeżdżające auta. Dlatego mieszkańcy zwrócili się do wójta o pomoc w rozwiązaniu swojego problemu. W odpowiedzi wójt wprowadził zakaz jazdy dla kierowców samochodów ciężarowych powyżej 10 ton.
Zakaz jest, problem trwa
Pomimo wprowadzenia zakazu problem nadal trwa. Ruch ciężarówek co prawda się zmniejszył jednak osobówki dalej pędzą wzbijając w powietrze tumany kurzu. – Dawniej tą drogą przejeżdżało 20 samochodów dziennie, głównie sąsiadów. Teraz nie jestem w stanie powiedzieć ile ich jest – mówi jeden z naszych rozmówców. Po kolejnych interwencjach u Wójta Gminy Pawła Kownackiego udało się postawić na drodze dwa urządzenia zwalniające. Jednak, jak twierdzą mieszkańcy, ich ustawienie pozostawia wiele do życzenia.
Blokują ulice
W celu ograniczenia prędkości przejeżdżających samochodów mieszkańcy sami blokują ulice własnymi autami. To jednak wprawia w złość innych uczestników ruchu, którzy dzwonią na policję. – Sam dwa razy o mało co nie dostałem mandatu za blokowanie ulicy– mówi Pan Paweł. – Nieoznakowany radiowóz był tutaj może ze 4 razy. Oznakowanego jeszcze nie widziałem – dodaje. Niestety przed zamknięciem numeru nie otrzymaliśmy informacji od policji na temat ilości przeprowadzonych w tym miejscu interwencji.

QK

Komentarze

3 komentarze

 1. Mieszkaniec odpowiedz

  Objazd jest wyznaczony określonymi ulicami ale kierowcy wolą jechać na skróty ulicą Brygady Pościgowej i Leśną i nie liczą się z mieszkańcami tych ulic. To co się dzieje jest nie do opisania. Tak się po prostu nie da żyć. Nie dość że nie można normalnie oddychać przez unoszący się kurz (nie wspomnę co się dzieje w domach przy uchylonych oknach) to jest bardzo niebezpiecznie. Kierowcy pędzący tymi ulicami nie zwracają uwagi na ludzi i dzieci idących czy jadących na rowerze . Dla mnie ci wszyscy kierowcy którzy mają tak naprawdę gdzieś mieszkańców to zwykli egoiści myślący tylko i wyłącznie o sobie i nie liczący się z nikim. I jak patrzę na te wszystkie kobiety pędzące tą ulicą i do tego z dziećmi w samochodzie to jest mi wstyd że jestem kobietą. Nie wyobrażam sobie żeby być matką i krzywdzić inne dzieci. Bycie złym człowiekiem i robienie krzywdy innym nie jest fajne. Kierowcy pędzą na złamanie karku i zawsze się gdzieś spieszą. To przykre bo życie ma się tylko jedno a okazuje się że żyjemy w świecie bezlitosnych egoistów i wszystko dookoła jest zakłamane . A urząd gminy tak naprawdę nie zrobił nic bo dla nich też nie liczą się ludzie. Te niby spawalnicze to tylko frajda dla kierowców , taki mały tor przeszkód a zabawa polega na tym żeby jak najszybciej przejechać i nie zatrzymać się. Żałosne. A propos komentarza Objazdu to faktycznie nie jest droga prywatna i nie można jej zamknąć(a przydało by się żeby nauczyć kierowców kultury) ale przed zamknięciem Nowodworskiej przejeżdżało 20 samochodów a teraz 1000 dziennie więc jest różnica. Poza tym uważam że kierowca to nie osoba która porusza nogami i rękoma tylko przede wszystkim powinna myśleć i posługiwać się inteligencją . Na każdym kursie uczą że jazdę dostosowuje się do warunków . Więc jako mieszkaniec proszę wszystkich kierowców mimo wszystko o trochę rozwagi i kultury i chwili zastanowienia nad ludźmi którzy tu mieszkają. A panu redaktorowi dziękuję za artykuł bo ważne jest żeby wszyscy wiedzieli w jakim świecie żyjemy i jacy ludzie nas otaczają.

  1. Caterling odpowiedz

   Czy jesteś Mieszkańcu świadomy co to znaczy 1000 samochodów? Jeżdżę czasem tamtędy i rzadko kiedy pojawia się za mną jakikolwiek pojazd. Odnoszę wrażenie, że jednak oczekujcie tam po prostu drogi zamkniętej. Wrzucasz kierowcom, a za chwilę napisałeś, że urząd nie zrobił nic. Co miał zrobić? 8 takich barier? Ostatnio powiatowa pisała o kilkudziesięciu osobach wyznaczonych do mandatu, znaki widziałem co jeszcze? Sołtysa mają postawić na rogatce?? Albo wójt ma drogę polewać?

 2. Objazd odpowiedz

  Za nim opublikują Państwo taki artykuł należy pewne rzeczy zweryfikować. Otóż objazd jest oficjalnie wyznaczony ulicami Kościelną, Partyzantów do ulicy Nasielskiej w Skrzeszewie. Ulice Leśna i Brygady Pościgowej nie są ulicami osiedlowymi ani prywatnymi wiec nikt nie może zakazać poruszania się pojazdów po tych ulicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *