Facebook


WIELISZEW. Śmiertelny wypadek na DK 61

2016-02-01 6:37:20

Dziś (2 lutego) we wczesnych godzinach porannych, ok. godz. 5.00 w miejscowości Michałów-Reginów na Drodze Krajowej 61 doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego renault scenic z ciężarowym volvo. Wskutek wypadku, kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło na ulicy Warszawskiej w okolicy Centrum Ogrodniczego Ogrodnik24. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadący w stronę Legionowa renault scenic podczas nieuważnego wyprzedzania zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał prosto pod samochód ciężarowy marki volvo, jadący w stronę Serocka. Po zderzeniu osobówka odbiła się i wypadła na pobocze. Niestety jej 53-letni kierowca nie przeżył. Kierowcy tira nic się nie stało. Test na zawartość alkoholu wykazał, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. W przypadku zmarłego kierowcy renault, dopiero przeprowadzona sekcja zwłok wykaże, czy był on trzeźwy. Na miejsce przybył prokurator. Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić przyczyny i dokładny przebieg wypadku.

Na miejsce tragicznego zdarzenia, oprócz śledczych i ratowników medycznych, dotarły jeszcze 4 zastępy straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zapewnieniu dostępu do poszkodowanego za pomocą narzędzi hydraulicznych. Trzy zastępy z JRG Legionowo oraz jeden zastęp z Wojskowej Straży Pożarnej w Zegrzu zakończyły swoje działania po 4 godzinach i 40 minutach. Droga Krajowa nr 61 została zablokowana w dwóch kierunkach. Do czasu zabezpieczenia wszystkich dowodów i uprzątnięcia miejsca wypadku policja wyznaczyła objazdy.

DB

Fot. KP PSP Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. wp odpowiedz

    Śpiesz się powoli…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *