WIELISZEW. Spotkanie z przedszkolakami w Janówku

2022-05-07 8:30:43

Kilka dni temu młodszy aspirant Agata Halicka, na co dzień zajmująca się działaniami profilaktycznymi w legionowskiej komendzie spotkała się z przedszkolakami w Janówku Pierwszym. Policjantka rozmawiała z maluchami o bezpieczeństwie, przestrzegając przed zagrożeniami i ucząc właściwych zachowań. W ramach podziękowań maluchy wręczyły mundurowej wykonane przez siebie laurki

Najciekawszą grupą są przedszkolaki, dla których już sam widok radiowozu i umundurowanego policjanta jest niezwykłym przeżyciem. Policjanci zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze, na placu zabaw są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. Przedszkolak to słuchacz niezwykły, który zawsze zadaje mnóstwo pytań.

Młodszy aspirant Agata Halicka spotkała się z maluchami z Przedszkola Samorządowego w Janówku Pierwszym, aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W formie zabawy przypominała zasady poruszania się na drogach, mówiła o bezpieczeństwie w domu i na placu zabaw. Przypomniała najmłodszym, aby podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu samodzielnie się nie oddalały i nie rozmawiały z nieznajomymi.

Policjantka zwrócila również uwagę na kontakt ze zwierzętami. Mówiła w jaki sposób należy postępować z psem, pokazała jaką pozycję należy przyjąć w sytuacji kiedy zostalibyśmy zaatakowani przez zwierzę. Mł. asp. Agata Halicka przypomniała przedszkolakom o numerze alarmowym choć trzeba przyznać, że nie było dziecka, które nie znałoby numeru 112.

Przedszkolaki mogły również zapoznać się z codziennym wyposażeniem policjanta do służby, przymierzyć policyjna czapkę, jak również wykonać pamiątkowy odcisk palca.

W ramach podziękowań za wizytę w przedszkolu policjantka otrzymała od dzieci nie tylko uśmiech, ale również wykonane przez maluchy pamiątkowe laurki.

podkom. Justyna Stopińska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *