WIELISZEW. Ultramaraton Powstańca po raz 5.

2019-07-19 6:29:25

4 sierpnia br. po raz 5. w Wieliszewie odbędzie się Ultramaraton Powstańca coroczny bieg upamiętniający wybuch Powstania Warszawskiego


Jak mówią sami organizatorzy Ultramaraton Powstańca jest połączeniem pielęgnowania historii Polski i historii wieliszewskiej społeczności z aktywnym uprawianiem sportu przez mieszkańców gminy. – Dochodziły do nas głosy, że biegacze chcieliby pobiec „po coś”. Uznaliśmy, że warto było uczcić rocznicę Powstania Warszawskiego właśnie biegiem – opowiada Wójt Gminy Wieliszew, Paweł Kownacki.
Jak co roku upamiętniając kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego (w tym roku 75.) na wymagającej trasie o długości 63 km indywidualnie lub w sztafetach (od 2 do 7 osób) szlakiem „Kuriera powstańczego” wyruszą biegacze, którzy chcą uczcić pamięć warszawskich powstańców. – Jeden kilometr ma upamiętniać jeden dzień Powstania. Każdym kilometrem chcemy oddać cześć walczącym – dodaje Wójt. Biegacze podczas biegu będą musieli przebiec przez punkty kontrolne. Na każdym z nich będą zbierają pieczątki. – Jak co roku punkty kontrolne i zmian sztafet obsługiwane będą przez żołnierzy z 32.Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej im. gen. dyw. Gustawa Konstantego Orlicz-Dreszera z Olszewnicy Starej. Należy również dodać, że punkty z wodą, czy punkty zmian przygotowują też mieszkańcy naszej gminy, za co bardzo im dziękuję – tłumaczy Paweł Kowancki.
Warto wspomnieć, że wieliszewski Ultramaraton Powstańca od wielu lat rozpoznawalny jest nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie. – Na każdą edycję do Wieliszewa przyjeżdżają biegacze z całej Polski i świata. Biegają z nami amatorzy i profesjonaliści. W latach ubiegłych na naszej trasie gościliśmy biegaczy z Nepalu i Francji, a w tym roku do biegu zgłosili się biegacze z Anglii – mówi Wójt. – Dochodzą do mnie głosy, że dla wielu biegaczy z naszych okolic jest to coroczne święto, na którym nie może ich zabraknąć – dodaje.
Na tę chwilę do biegu zgłosiło się już 300 biegaczy solowych oraz 300 biegaczy, którzy wysapią w sztafetach. Nie jest to ostateczna ilość biegaczy, ponieważ zapisywać się można do 26 lipca. Zaproszeniem na stronie 19.

KT

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *