Facebook

WIELISZEW. Ultramaraton Powstańca po raz 5.

2019-07-19 6:29:25

4 sierpnia br. po raz 5. w Wieliszewie odbędzie się Ultramaraton Powstańca coroczny bieg upamiętniający wybuch Powstania Warszawskiego


Jak mówią sami organizatorzy Ultramaraton Powstańca jest połączeniem pielęgnowania historii Polski i historii wieliszewskiej społeczności z aktywnym uprawianiem sportu przez mieszkańców gminy. – Dochodziły do nas głosy, że biegacze chcieliby pobiec „po coś”. Uznaliśmy, że warto było uczcić rocznicę Powstania Warszawskiego właśnie biegiem – opowiada Wójt Gminy Wieliszew, Paweł Kownacki.
Jak co roku upamiętniając kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego (w tym roku 75.) na wymagającej trasie o długości 63 km indywidualnie lub w sztafetach (od 2 do 7 osób) szlakiem „Kuriera powstańczego” wyruszą biegacze, którzy chcą uczcić pamięć warszawskich powstańców. – Jeden kilometr ma upamiętniać jeden dzień Powstania. Każdym kilometrem chcemy oddać cześć walczącym – dodaje Wójt. Biegacze podczas biegu będą musieli przebiec przez punkty kontrolne. Na każdym z nich będą zbierają pieczątki. – Jak co roku punkty kontrolne i zmian sztafet obsługiwane będą przez żołnierzy z 32.Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej im. gen. dyw. Gustawa Konstantego Orlicz-Dreszera z Olszewnicy Starej. Należy również dodać, że punkty z wodą, czy punkty zmian przygotowują też mieszkańcy naszej gminy, za co bardzo im dziękuję – tłumaczy Paweł Kowancki.
Warto wspomnieć, że wieliszewski Ultramaraton Powstańca od wielu lat rozpoznawalny jest nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie. – Na każdą edycję do Wieliszewa przyjeżdżają biegacze z całej Polski i świata. Biegają z nami amatorzy i profesjonaliści. W latach ubiegłych na naszej trasie gościliśmy biegaczy z Nepalu i Francji, a w tym roku do biegu zgłosili się biegacze z Anglii – mówi Wójt. – Dochodzą do mnie głosy, że dla wielu biegaczy z naszych okolic jest to coroczne święto, na którym nie może ich zabraknąć – dodaje.
Na tę chwilę do biegu zgłosiło się już 300 biegaczy solowych oraz 300 biegaczy, którzy wysapią w sztafetach. Nie jest to ostateczna ilość biegaczy, ponieważ zapisywać się można do 26 lipca. Zaproszeniem na stronie 19.

KT

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *