WIELISZEW. VI Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej – zapraszamy uczestników i słuchaczy!

2018-10-15 10:42:55

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie „Krainy Łagodności” w Wieliszewie. Tym razem ograniczonej do części konkursowej (z wieczornym koncertem laureatów), kierowanej do wykonawców amatorów z całego kraju, zainteresowanych piosenką poetycką, poezją śpiewaną, piosenką z tekstem. Bezpłatne wejściówki dla publiczności (zarówno na przesłuchania jak i koncert laureatów) dostępne w GCK w Łajskach

Nasz kameralny Festiwal na przestrzeni siedmiu edycji wyewoluował w ogólnopolskie wydarzenie. W zmaganiach konkursowych, towarzyszących ostatnim pięciu odsłonom, brali udział artyści amatorzy z wielu miast i miasteczek Polski – reprezentantów miejscowych ośrodków kultury, szkół, nie brakowało startów indywidualnych. Przesłuchaniom na scenie Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie towarzyszył wysoki poziom prezentacji ale i przyjazna atmosfera. Tę drugą tworzyli nie tylko sami wykonawcy ale również profesjonalne i życzliwe jury, w którym w tym roku zasiądą: Justyna Stępień-Grozdew (sopranistka, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej i Polskiej Opery Królewskiej, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wielokrotny juror konkursu piosenkarskiego „Tulipanada”, w jury naszego konkursu po raz pierwszy), Rafał Grozdew (tenor liryczny z możliwościami koloraturowymi, występował na deskach teatrów w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Luxemburgu i Danii, jeden z najmłodszych jurorów w europejskich konkursach wokalnych, w jury po raz czwarty) oraz nieoceniony Piotr Brymas (poeta, autor tekstów do piosenek DGZZ, Lory Szafran i innych, w jury od pierwszej konkursowej edycji).

Konkurs kierujemy do wykonawców amatorów poruszających się w obszarze piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej, piosenki z tekstem. Wykonawców zarówno niepełnoletnich (młodzież do lat 18) jak i dorosłych bez względu na wiek i doświadczenie – udział w naszym konkursie może być więc Państwa scenicznym debiutem, kolejnym etapem na wciąż amatorskiej drodze do zawodowstwa ale i tym jednym jedynym spełnieniem marzeń z lat młodości. Jesteśmy organizatorami i animatorami kultury, ważnym jest więc dla nas, by nasz konkurs nie ograniczał ale dawał jak największe pole do prezentacji Waszej twórczości – bez podziałów na muzyczne kategorie i konfiguracje: solistów, duety, tercety, kwartety, zespoły, bardów z gitarą czy singer-songwriterów. Otwarta formuła dopuszcza zarówno wykonywanie cudzych utworów oraz ich prezentację przy mechanicznym akompaniamencie jak i autorskie kompozycje muzyczne, własne teksty oraz akompaniament „na żywo”.

Nadesłane materiały (dwa utwory) przesłuchają organizatorzy i w konsultacji z Jury wyłonią artystów, którzy otrzymają zaproszenie do zaprezentowania się w konkursie na żywo, w dniu 20 października, w sali koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie. Występujących ponownie oceni i nagrodzi jury – poza nagrodami laureaci konkursu otrzymają zaproszenie do występu w wieczornym koncercie laureatów.

Szczegóły: www.krainalagodnosci.wieliszew.pl

Karta zgłoszeniowa
Regulamin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *