WIELISZEW. Wigilijne spotkanie mieszkańców

2016-12-20 2:01:38

W niedzielny wieczór 18 grudnia już tradycyjnie mieszkańcy Wieliszewa spotkali się, żeby wspólnie pośpiewać kolędy oraz przy łamaniu się opłatkiem życzyć sobie pomyślności w nadchodzącym roku. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 17 od mszy świętej w wieliszewskim kościele, następnie na hali sportowej odbył się koncert kolęd.

W oczekiwaniu na Wigilijne koncerty, na widowni w hali sportowej zasiadło około 400 osób. Wszystkich uczestników wprowadzili w świąteczny nastrój młodzi i zdolni uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliszewie pod okiem Małgorzaty Ostrowskiej i przy akompaniamencie Ireny Jacenko. Przedstawili historię narodzin Jezusa w oparciu o czasy współczesne, przeplecione pięknie wykonanymi polskimi kolędami.

Po części artystycznej na scenie pojawił się wójt Paweł Kownacki, który razem z przewodniczącym Rady Gminy Marcinem Fabisiakiem złożyli wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia. Proboszcz Parafii Przemieniania Pańskiego ks. Grzegorz Kucharski poprowadził wspólną modlitwę i poświęcił opłatek, którym to wspólnie przełamali się wszyscy uczestnicy tej wyjątkowej nocy. Ale co to by była za Wigilia bez ubierania choinki, prezentów i wspólnej kolacji! Najmłodsi mieli możliwość przystroić aż cztery drzewka. Po prezentach nadszedł czas na świąteczny poczęstunek, wspólne rozmowy i świętowanie.

Fot. UG Wieliszew

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *