Facebook

WIELISZEW. Wigilijny wieczór w Gminie Wieliszew

2017-12-25 12:45:56

W niedzielę, 17 grudnia społeczność Gminy Wieliszew spotkała się podczas uroczystości zorganizowanych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. O godzinie 17.00 w wieliszewskim kościele odbyła się msza święta, a o godzinie 18.00 na hali sportowej odbył się koncert kolęd i wspólne dzielenie opłatkiem.


Uroczystości związane w gminną Wigilią rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą. Mszę celebrował ks. Krzysztof Szczepanik. Kościół pełen był wiernych.

O godzinie 18.00 mieszkańcy Gminy Wieliszew przybyli licznie na halę sportową. W oczekiwaniu na Wigilijne koncerty, na widowni zasiadło blisko 400 osób. Jako pierwsi na scenę wyszli młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, którzy przedstawili niezwykły spektakl jasełkowy. Następnie wystąpił chór Klubu Seniora z Łajsk, który zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy, do których przyłączyli się wszyscy zebrani na hali mieszkańcy. Następnie Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki zaprosił do złożenia życzeń obecnych na sali: Przewodniczącego Rady Gminy Wieliszew Marcina Fabisiaka, zastępcę Starosty Powiatu Legionowskiego Jerzego Zaborowskiego oraz księdza proboszcza ks. Grzegorza Kucharskiego.

Po wspólnej modlitwie wszyscy obecni podzielili się opłatkiem. Na uczestników wieczoru czekały przygotowane przez Gminę Wieliszew prezenty – mieszkańcy odebrali kalendarze na 2018 rok. Na zakończenie zaproszono przybyłych na wigilijny poczęstunek. Przepyszne pierogi, kapusta z grzybami oraz czerwony barszcz wspaniale podkreśliły świąteczną atmosferę spotkania. W tym roku nowością był również kiermasz lokalnych rękodzielników. Była to wyjątkowa okazja do kupienia świątecznych prezentów m.in. biżuterii, rzeźbionych świec, ozdób ceramicznych, ręcznie haftowanych miśków i wiele innych.

Mamy nadzieję, że stanie się to już naszą wieliszewską tradycją i w przyszłym roku przyłączy się do naszego kiermaszu jeszcze więcej osób.

Zdjęcia udostępnione za zgodą autora

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *