WIELISZEW. Wtargnięcie napastnika do szkoły!

2016-11-10 2:34:35

W związku z realizacją Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019 realizowanego w jednostkach organizacyjnych policji na podstawie opracowanej w Komendzie Głównej Policji “Ramowej koncepcji realizacji szkoleń dla dyrektorów oraz pracowników placówek oświatowych dotyczących zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym” kolejny raz policjanci przeprowadzili spotkanie. Odbyło się ono we wtorek 8 listopada o 12 w Sali Koncertowej im. Klenczona w Wieliszewie.

Zaproszeni dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy szkół i przedszkoli z terenu gminy Wieliszew obejrzeli film edukacyjny przygotowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu miasta stołecznego Warszawy oraz Komendy Stołecznej Policji z serii “Nie warto ryzykować! Wtargnięcie napastnika do szkoły”.

Zgromadzeni zostali zapoznani z zasadami postępowania w przypadku zagrożenia terrorystycznego w tym wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej. Goście otrzymali broszury informacyjne, aby w przyszłości wszyscy pracownicy placówek oświatowych zapoznali się z tak ważną tematyką.

Duża frekwencja na szkoleniu świadczy o tym, iż nauczyciele oraz pracownicy szkoły rozumieją wagę przedstawionych im problemów oraz konieczność edukacji w tym zakresie.

źródło: UG Wieliszew

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *