Facebook

WIELISZEW. Z siekierami na policjantów

2016-11-17 10:20:02

W Dzień Niepodległości policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego komisariatu policji w Wieliszewie zatrzymali 37-letniego Roberta K. Mężczyzna podejrzany jest o czynną napaść na policjantów z użyciem dwóch siekier, wywieranie wpływu groźbami w celu odstąpienia od czynności służbowych i znieważenie. Prokurator przedstawił mu już trzy zarzuty. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Była godzina 21.00 kiedy policjanci z wieliszewskiego komisariatu zostali wezwani na interwencję. Chodziło o awanturę pomiędzy nietrzeźwymi członkami rodziny. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce. Na posesji przed domem zastali nietrzeźwych uczestników interwencji. Zaczęli rozmawiać, aby rozwiązać konflikt. W pewnym momencie jeden z mężczyzn pobiegł do szopy i chwycił znajdujące się tam dwie siekiery. Następnie idąc w kierunku policjantów zaczął ich wyzywać i prowokować. Funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego: gazu obezwładniającego, siły fizycznej i kajdanek. Mężczyzna został obezwładniony, a siekiery zabezpieczone.

W przeszłości karany już 37-letni Robert K. został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,6 promila. Zgromadzony przez wieliszewskich śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie trzech zarzutów: czynnej napaści na funkcjonariuszy, wywieranie wpływu groźbą na ich czynności oraz znieważenie. Legionowski sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec Roberta K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *